Seans Niedzielny: Live in Boston

W kwietniu 1980 roku The Cure przybyli do Stanów Zjednoczonych na swoje pierwsze tournee za Wielką Wodą. Zagrali tylko siedem koncertów, rozpoczynając trasę ledwie tydzień wcześniej w Cherry Hill w stanie New Jersey. Fragmenty tego koncertu zamieściliśmy na naszym kanale YouTube.

Melody Maker pisał wtedy: „Wchodzą na scenę trochę się ociągając, lecz są najwyraźniej pewni siebie, skoro rozpoczynają koncert dwoma utworami, których nikt jeszcze w Stanach nie słyszał. Potem na zmianę grają starsze piosenki, utrzymane bardziej w stylu pop i nowy materiał, który w wersji studyjnej brzmi mechanicznie i ciężko, a w wersji live – jak wielki huczący grzmot.”

Nieco ponad 45 minutowy materiał zarejestrowany podczas ostatniego koncertu trasy 20 kwietnia 1980 r. przez Kino Digital Video poniżej. The Cure w składzie: Robert Smith, Simon Gallup, Lol Tolhurst i Matthieu Hartley.

Poprzednie „Seanse Niedzielne” to m.in. „The Cure Live in Japan”, „Robert Smith ratuje South Park”, „The Cure in Orange”, czy Urodzinowy koncert Davida Bowiego

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestShare on LinkedInEmail this to someone