Pope & Cure odc.2 The Walk

W lipcu 1983 roku ukazał się „The Walk”. Teledysk towarzyszący singlowi został odrzucony przez BBC. Szefom telewizji nie spodobała się charakteryzacja członków zespołu, zmieniana zresztą w każdym ujęciu.

Zarówno singiel jak i wyreżyserowany przez Pope’a wideoklip wydawały się bardzo naturalnym dalszym ciągiem „Let’s Go To Bed” – nowego początku zespołu. Smith też jakby poczuł się bardziej swobodnie przed kamerą.

Nagrany na całkowicie czarnym tle, Tolhurst ponownie się wygłupia, prezentując chaotyczny taniec w brodziku dla dzieci, ubrany w sukienkę – na swoje życzenie jak się okazało. Smith tymczasem wpatruje się w kamerę z rosnącym poczuciem pewności. Tańczył nawet z małą lalką, którą ktoś rzucił jak piłkę podczas kręcenia klipu.

To nie miało raczej głębszego znaczenia – bo kim na przykład była tajemnicza starsza pani, 'podpisująca' i recytująca teksty Smitha? Tim Pope nie był sam pewien tego co działo sie na planie. W końcu wyjawił naturę swojego tajemniczego 'rozumienia się' ze Smithem: „Zawsze udawaliśmy, że rozumiemy, co do siebie mówimy, ale nie sądzę, żebyśmy mieli o tym pieprzone pojęcie.”

Teledysk do „The Walk” został nagrany w studiu znajdującym się zaledwie czterysta metrów od RAK Studios w Londynie, gdzie The Cure wyczyścili swój budżet podczas nagrywania „Pornography”. Phil Thornalley, który był producentem tamtej płyty, zdecydował się obejrzeć prace nad nagraniem i spotkać się z Tolhurstem i Smithem. Jak się okazało było to dla niego owocne spotkanie. Podczas gdy oglądał przebierającego się Tolhursta i pluskającego się w brodziku Smitha złożono mu propozycję dołączenia do zespołu.

Poprzedni odcinek: Let’s Go To Bed