Biografia Roberta Smitha już w listopadzie w księgarniach

„Robert Smith – The Cure & Wishful Thinking” – pierwsza przetłumaczona na język polski biografia Roberta Smitha już w listopadzie trafi do sprzedaży.

Richard Carman, autor książki, bada i opisuje ponad 30 lat działalności tego charyzmatycznego artysty na scenie muzycznej.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Anakonda, które tak oto zapowiada ta pozycje:

„Zespół The Cure utworzony w 1976 roku przez szkolnych przyjaciół – Roberta Smitha, Michaela Dempseya i Lola Tolhursta – był jednym z pierwszych przedstawicieli punk rocka. Grupa, występująca początkowo jako Malice i Easy Cure, szybko jednak wypracowała sobie swój charakterystyczny, indywidualny styl i obecnie postrzegana jest jako jeden z najlepszych formacji rocka alternatywnego.

Przez ponad trzy dekady, wypełnione wieloma sukcesami i bolesnymi klęskami, rozpadami zespołu i jego reaktywacjami, nieustannymi zmianami w składzie, jedno nigdy się nie zmieniło – Robert Smith jest ikoną mrocznego rocka, a jego przejmujący wokal, sceniczna charyzma i oryginalny wizerunek porywają fanów do dziś. Książka ta opowiada również o historii subkultury gotyckiej opartej m.in. na osobie Smitha. Wspomina też inne muzyczne projekty artysty, jak choćby występy z Siouxsie And The Banshees czy The Glove.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich wielbicieli Roberta!”

Książka trafi na półki księgarskie już w listopadzie. Dokładną datę podamy wkrótce. Miło nam również poinformować, że serwis thecure.pl jest jednym z patronów medialnych.