The Cure w Fast Forward. Grudzień 1981

Na początku lat 80-tych w Australii ukazywał się „kasetowy” magazyn muzyczny „Fast Forward”. Prowadzony w Melbourne przez Bruce’a Milne’a i Andrew Maine’a dokumentował scenę post-punkowa wydając pomiędzy listopadem 1980 a październikiem 1982 r. trzynaście numerów. Kasety zawierające nagrania i przeplatane wywiadami z muzykami, całość w formie przypominającej audycje radiową, były zapakowane w miękki futerał. Za oprawę graficzną odpowiadał Michael Trudgeon. FF sprzedawano zarówno w jak i poza Australią w sklepach muzycznych.

Bruce Milne wspomina w wywiadzie dla Messandnoise.com:

„Prawa autorskie były pewnym problemem. Na początku, to co publikowaliśmy ich nie wymagało. Ale później, kiedy wiele zespołów z całego świata chciało znaleźć się w Fast Forward, ograniczało nas to. Jednym z przełomowych momentów były prawdopodobnie nagrania The Cure, którzy byli już bardzo znanym zespołem na świecie w tym czasie. Ich manager, który również prowadził wytwórnię Polydor powiedział: 'Bardzo podoba nam się to co robicie. Zawrzemy prostą umowę, a wy róbcie z tym co chcecie. Tutaj masz kilka nagrań.’ Wcześniej raczej mieliśmy pod górkę z dużymi wytwórniami, które twierdziły, że kasety zabijają rynek muzyczny i nie chcą więcej słyszeć takich propozycji. Natychmiast je odrzucając.”

W podwójnym numerze 8/9 z grudnia 1981 roku znalazło się więc miejsce dla The Cure. Ciekawe czy wtedy ktoś pomyślał, że trzydzieści lat pózniej będziemy mieć w dostęp do tych materiałów 24h na dobę na drugim koniec świata przez Internet?