Pope & Cure odc.10 A Night Like This

„To niesamowite jak zmieniły się nasze twarze – mówił Smith po obejrzeniu Staring At The Sea: The Images – Nie chodzi o to, że jestem grubszy. Wyglądam jak zupełnie inna osoba.”

„Nie jestem najlepszym wykonawcą. Kiedy zatracę się w tym wszystkim, bywam niezły, ale na wideoklipie atmosfera jest przecież wymyślona. Nigdy nie oglądam siebie na kasecie wideo. Na naszych pierwszych teledyskach wyglądaliśmy zgodnie z oczekiwaniami ludzi. Ale w czasie kręcenia The Walk i Love Cats chciałem zmienić ten image, do jakiego przywykli fani. Gdyby wciąż był taki sam stałoby się to nudne.

Pierwsze wideoklipy były bardzo zabawne. Myśleliśmy, że nie mamy nic wspólnego z tworzeniem image’u, więc po prostu staliśmy przed kamerą wyglądając na bardzo znudzonych, co było zgodne z prawdą. Teraz jesteśmy znani dzięki wideo i to jest zasługa Tima Pope’a. On bardzo dobrze przekazuje nasze pomysły. Jestem teraz o wiele bardziej szczęśliwy – to widać.”

Teledysk A Night Like This został nakręcony, ponieważ zespół miał w planach wydanie tego utworu na singlu w USA. Ukazał się w końcu na EP-ce Quadpus i tym samym trafił jako przewrotny finał kasety VHS – po wizualnym szaleństwie poprzednich klipów i sekwencji z gigantycznego koncertu – pojawia się wyjątkowo ascetyczna ilustracja do tego utworu. Wykonanego na maleńkiej, kiczowatej scenie w opustoszałym po zmierzchu parku. Kończą go słowa „Chcę to wszystko zmienić, chcę się zmienić.”

„W ciągu godziny Robert Smith zmienia się z przyjemnego młodzieńca o świerzej twarzy, w rozkładającego się faceta jakim jest dziś.” – Smash Hits w recenzji Staring At The Sea: The Images

*Do naszego serialu powrócimy po zakończonej trasie koncertowej The Cure: LatAm2013.

Poprzedni odcinek: Jumping Someone Else’s Train