LatAm2013: Buenos Aires, River Plate Stadium

Dzisiaj The Cure po raz trzeci zagrają w Argentynie. Wracają do tego kraju po 26 latach przerwy. W marcu 1987 roku wystąpili dwukrotnie na stadionie Ferrocarril Oeste w Buenos Aires. Towarzyszące temu wydarzenia przypomnieliśmy w artykule „Czerwony dywan i zamieszki czyli wspomnienia z 1987”.

Kilka godzin temu, nad ranem polskiego czasu, The Cure pojawili sie w Buenos Aires. Zespol zatrzymal sie w Hotelu Park Hyatt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na ulicach Buenos Aires juz od dawna trwaly rozgrzewki przed dzisiejszym koncertem. Nagranie zarejestrowano kilka lat temu w… grudniu. Tym samym musialo trafic na nasza liste „Kowerów dobrej roboty”.

„Lider The Cure powiedział, że była premier Wielkiej Brytanii „zniszczyła wszystkie klasy społeczne” – tak zaczyna dzisiejszy artykuł o The Cure argentyński Todo Noticias.

Robert Smith, który dzisiaj wraz z zespołem wystąpi na stadionie River Plate opisuje byłą premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher jako „kobietę arogancką i głupią”.  „To był najgorszy brytyjski rząd w XX wieku. Zniszczył wszystkie klasy społeczne” – zwierzył się 53-letni muzyk w wywiadzie opublikowanym w dzienniku Clarín. Zmarła w poniedziałek Margareth Thatcher w 1982 roku wysłała brytyjskie wojska na Falklandy. Tymi słowami Smith dołączył do innego angielskiego muzyka – Morrisseya, który stwierdził, że „była postrachem, bez krzty człowieczeństwa”. Były lider The Smiths w zeszłym roku podczas swojego koncertu w Cordobie powiedział, że „wszyscy to wiedzą, że Falklandy należą do Argentyny”.

Przy okazji kolejnego koncertu LatAm2013 mamy następna książkę do oddania w naszym konkursie. Pytanie brzmi: Na początku utworu „Hot Hot Hot!!!” Smith intonuje fragment tekstu innego artysty. Proszę podać tytuł utworu i jego oryginalnego wykonawcę.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem:[email protected] od teraz do momentu zakończenia koncertu The Cure w Buenos Aires. Książkę rozlosujemy wśród wszystkich nadesłanych, prawidłowych odpowiedzi. Nazwisko zwycięzcy podamy następnego dnia, poniżej.

The Cure wyjdą na scenę o godz. 2:30 w nocy naszego czasu.

***

Plainsong
Pictures of You
Lullaby
High
The End of the World
Lovesong
Push
Inbetween Days
Just Like Heaven
From the Edge of the Deep Green Sea
Sleep When I’m Dead
Play For Today
A Forest
Primary
Bananafishbones
Charlotte Sometimes
The Walk
Mint Car
Friday I’m In Love
Doing the Unstuck
Trust
Want
Fascination Street
The Hungry Ghost
Wrong Number
One Hundred Years
Disintegration

The Kiss
If Only Tonight We Could Sleep
Fight

Dressing Up
The Lovecats
The Caterpillar
Close To Me
Hot Hot Hot!!!
Let’s Go To Bed
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry
10:15 Saturday Night
Killing An Arab

***

Krótkie fragmenty poczatku koncertu do obejrzenia na stronie Todo Noticas.

The Cure w Argentynie (kliknij zeby powiekszyc)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pytanie konkursowe wydawalo sie tylko z pozoru trudne. Jednak wystarczylo wpisac w wyszukiwarke poczatek tekstu “She, may be the face” i juz po sekundzie otrzymalismy odpowiedz. Charles Aznavour – She. A ksiazke otrzymuje ona… Agata Górnicka. Kolejny konkurs juz w niedziele wieczorem.