LatAm2013: Lima, Estadio Nacional

Wczoraj nad ranem miejscowego czasu The Cure przylecieli do Peru. Międzynarodowe Lotnisko im. Jorge Chaveza w Limie opuścili niezauważeni tylnym wyjściem, żeby uniknac oczekujacych na nich przy glównych drzwiach fanów. Kilkudziesieciu z nich koczuje w namiotach przed Stadionem Narodowym – “Jestesmy tutaj od dziewieciu dni bo chcemy byc w samym centrum wydarzen. Zorganizowalismy nasze pole namiotowe juz w poprzednia sobote.” – powiedzial serwisowi RPP jeden z fanów.

Kilka godzin pózniej Tim Pope, na potrzeby realizacji swojego filmu, odwiedzil okolice stadionu gdzie koczuja fani.

Prawie wszystkie bilety na pierwszy wystep The Cure w Peru zostaly wyprzedane. Nie ma juz biletów m.in. na Trybune Wschodnia a sam Stadion Narodowy jest juz przygotowany na dzisiejszy koncert zespolu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dwa poprzednie koncerty trasy „LatAm 2013” w Buenos Aires i Santiago obejrzalo lacznie ok. 100,000 widzów. Robert Smith zapytany wczoraj czy woli grac dla duzej czy mniejszej publicznosci odpowiedzial: “To podchwytliwe pytanie. Gralismy juz wczesniej duze koncerty jak te w Ameryce. Dla The Cure chyba lepsze sa te mniejsze, bo wtedy stajemy sie swiadomi publicznosci, która nas slucha. Chociaz… koniec konców nie wazne jest ile osób cie oglada kiedy jestes na scenie.”

Koncert The Cure w Limie beda poprzedzac zespoly: Kinder (o 1:30 w nocy naszego czasu) i Resplandor (o 2:30). Nas, 17 kwietnia, rozgrzewac bedzie kolejny “Kower dobrej roboty” i ciekawy jestesm czy znajdzie sie ktos, kto jest w stanie rozpoznac, co to za utwór w pierwszych siedemnastu sekundach…

Dzisiejsze pytanie konkursowe brzmi: Proszę podać dokładny adres mieszkania, w którym nakręcono wideoklip do utworu The Love Cats.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem:——od teraz do momentu zakończenia koncertu The Cure w Limie. Książkę rozlosujemy wśród wszystkich nadesłanych, prawidłowych odpowiedzi. Nazwisko zwycięzcy podamy następnego dnia, poniżej.

Wizyta The Cure w Limie w specjalnym filmie promocyjnym.

Koncert rozpocznie się o godz 3:30 w nocy polskiego czasu.

***

The Cure zagrali następujące piosenki:

Tape/Open,

High,

The End of the World,

Lovesong, Push,

Inbetween Days,

Just Like Heaven,

From the Edge of the Deep Green Sea,

Pictures of You,

Lullaby,

Fascination Street,

Sleep When I’m Dead,

Play For Today,

A Forest (zadedykowane zmałemu Gary’emu Biddlesowi)

Bananafishbones,

The Walk,

Mint Car,

Friday I’m In Love,

Doing the Unstuck,

Trust,

Want,

The Hungry Ghost,

Wrong Number,

One Hundred Years,

End
The Kiss,

If Only Tonight We Could Sleep,

Fight

 

Plainsong,

Prayers For Rain,

Disintegration

 

Dressing Up,

The Lovecats,

The Caterpillar,

Close To Me,

Hot Hot Hot,

Let’s Go To Bed,

Why Can’t I Be You?,

Boys Don’t Cry,

10:15 Saturday Night,

Killing an Arab

***

Koncert obejrzało ponad 30,000 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pytanie konkursowe nie sprawiło wielu kłopotów. Wystarczyło zajrzec do jednego z odcinków naszej serii „Pope & Cure”. Ksiazke wylosował Łukasz Furmaniak. Kolejna, przedostatnia szansa juz jutro.