Pope & Cure odc.12 Why Can’t I Be You?

W styczniu 1987 roku, na dwa miesiące przed zaplanowanym pierwszym tournee po Ameryce Południowej zespół zaszył się w Irlandii na kilka tygodni prób. Tim Pope dołączył do zespołu w studiu w Bray, które było własnością legendarnej gwiazdy małego ekranu Mary Tyler Moore.

Na potrzeby teledysku Why Can’t I Be You? Smith wybrał ubranie niedźwiedzia. Gallup odgrywał rolę wrony w czarnym przebraniu z ogromnym żółtym dziobem i niebezpiecznie ciasnymi rajtuzami, potem był tancerzem Morrisa. Williams był uczennicą, podczas gdy Thompson odgrywał zarówno Szkota, jak i kobietę. Smith również odgrywał dwie role w przebraniu. Co do Tolhursta, jego rola błazna w The Cure została pokazana bardzo wyraźnie; miał założoną czarną maskę. Brzydki brat Prince’a – żartował z niego jeden z kolegów zespołu. Potem odegrał rolę trzmiela, szamoczącego się bezradnie na prętach przymocowanych przez ekipę Pope’a.

Smith: „Zawsze myślałem, że jestem przeznaczony do wielkich rzeczy, lecz spójrzcie na mnie! Jestem członkiem najbardziej parszywego i leniwego zespołu na świecie, przebranym za jakieś cholerne zwierzę.”

Pope: „To jest to! Takie wideo zawsze chciałem nakręcić. The Cure tańczą! Nie mogę uwierzyć swoim oczom! Są skończeni!”

Dla turystów dokładna lokalizacja miejsca w którym realizowano klip.

Poprzedni odcinek: In Orange