Pope & Cure odc.13 Catch

„Lubią nas ponieważ jesteśmy dziwaczni” – odpowiedział Smith na pytanie o przyczyny popularności zespołu we Francji. Kolejny teledysk nie mógł więc powstać nigdzie indziej.

W maju 1987 roku zespół spędził dzień w Maule pod Paryżem nagrywając program telewizyjny, by później przenieść się do Cannes na festiwalową promocję filmu In Orange, gdzie przy okazji wystąpili też w kolejnym programie telewizyjnym Zenith. Zwieńczeniem tej całej promocyjnej wycieczki po Francji było nakręcenie teledysku do mającego ukazać się niebawem w kilku europejskich krajach singla Catch.

Obraz powstał w domu Beau-Site w Nicei. Ten pałac z drugiej połowy XIX w. z tak zwanej francuskiej „Pięknej Epoki” był własnością Gisele Tissier i został wpisany na listę zabytków w dwa miesiące po wizycie The Cure. Po śmierci Madamme Tissier rok później stał się przedmiotem batalii pomiędzy jej spadkobiercami a Francuskim Towarzystwem Naukowym. Obecnie dom jest nieco zaniedbany. Miało się tu mieścić muzeum poświęcone muzyce.

Sam proces powstawania teledysku w dniach 11-13 maja 1987 został zarejestrowany na filmie…

Smith: „Nagraliśmy ten piękny klip za 120 tysięcy funtów, za dwa razy tyle ile do tej pory wydawaliśmy na wideoklipy, a ten stary drań w dżinsach jak u górnika, schodzi w dół schodami nie zadając sobie trudu by chociaż udawać, że gra na skrzypcach…”

Dla Cure’owych turystów tradycyjnie wskazane na mapie miejsce planu zdjęciowego.

Poprzedni odcinek: Why Can’t I Be You?