Pope & Cure odc.14 Just Like Heaven

Just Like Heaven było niczym innym jak subtelnym ukazaniem szczegółów pewnej nocy, kiedy Robert Smith i Mary Poole wraz z grupą przyjaciół spędzili w znanym miejscu spotkań zakochanych w Beachy Head, tam gdzie The Cure spadli do wody pod koniec teledysku Close To Me. To było również miejsce, gdzie Robert i Mary wyruszali, kiedy mieli dość Londynu.

„Piliśmy i ktoś pomyślał, że byłoby świetnie pójść na spacer – przypominał sobie Smith, zapytany o spędzoną na kamieniach noc, która zainspirowała powstanie Just Like Heaven – Nagle przyszła mgła i straciłem przyjaciół z pola widzenia, nie mogłem zobaczyć swojej ręki przed oczami. Pomyślałem, że mogę spaść z urwiska, jeśli poruszę się choćby na krok, więc musiałem siedzieć tam do świtu.”

Tim Pope ponownie więc odwiedził Beachy Head, aby nagrać kilka scen do teledysku. Reszta powstawała przez całą noc w Pinewood Studios we wrześniu 1987. Nad ranem do studia dotarła Mary Poole by wcielić się w rolę wirującego i tańczącego upadłego anioła. Smith: „Mary tańczy ze mną na tym wideo ponieważ to ona była tą dziewczyną na Beachy Head, i nie mógł wystapić nikt inny.”

Poniżej wywiad z Robertem Smithem zarejestrowany na planie klipu…

Tim Pope z dumą cytuje słowa jednego z fanów który po obejrzeniu powyższego materiału wyznał: „Przez te wszystkie lata myślałem, że to było kręcone tam na klifach…”

Informacja dla turystów czyli tradycyjnie zaznaczone miejsce na mapie. Studio w Iver Heath.

Poprzedni odcinek: Catch