Pope & Cure odc.15 Hot Hot Hot!!!

Tim Pope: „Smith ma paradoksalny charakter. Jest wszystkim tym, czym jednocześnie nie jest. Jest bardzo pretensjonalny, ale też taki nie jest. Jest zawsze 'czarny' lecz także i 'biały'. The Cure jest najtrudniejszym zespołem, z jakim można pracować a z drugiej strony również najbłyskotliwszym i najbardziej inteligentnym. Robert powtarza, że ma w sobie coś z dziecka. To nieprawda, jest bowiem zbyt inteligentny.”

Teledysk powstał w styczniu 1988 roku zarówno do wersji singlowej jak i wydłuzonej. Przenosi on widza do zapomnianej krainy telewizyjnych 'shows' z przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, w których królowali wijący się wokół mikrofonu, wypomadowani młodzieńcy. Aby jednak nie zrobiło się zbyt macho, sexy czy funky, Pope w drugiej części podstępnie skraca nogi członkom The Cure i redukuje ich do rozmiarów karłów.

Smith: „Powiedziałem Timowi, że chciałem żebyśmy wyglądali jak jakiś głupkowaty zespół funky soul. Zinterpretował „głupkowaty” – jako karłowaty i „soulowy” jako czarno-biały. W Polydorze powiedzieli, że nigdzie czegoś takiego nie wyemitują. Tak było?”

Wersja wydłużona:

Poprzedni odcinek: Just Like Heaven