Pope & Cure odc.19 Pictures Of You

Tuż po Nowym Roku 1990 Tim Pope zabrał The Cure w góry, do Szkocji. W miejscu zwanym Glencoe, w czasie śnieżnej zamieci powstał – kręcony zwykłą kamerą – teledysk do utworu Picture Of You. Mimo, że zespół spędził cztery godziny w pobliskim pubie, a śnieg sypał wyjątkowo obficie, efekt końcowy zadowolił wszystkich.

Smith: „Po pracy nad poprzednim wideoklipem, gdzie spędziliśmy mnóstwo czasu na przygotowywanie tej całej scenografii wzięliśmy trzy kamery Super-8 w miejsce jakie sobie wymyśliłem. Chciałem, żeby wyglądało to na słoneczny klimat, choć w tekście pada słowo śnieg. Ale śnieg wygląda jak piasek w czarno-białym filmie, więc pomyślałem zacznijmy tak, jakby to wszystko działo się na słońcu, a następnie odjedziemy kamerą by pokazać zamieć śnieżną. Stare powiedzenie 'kamera nie kłamie' nie jest prawdą.”

Smith: „Na klipach nie wyglądamy korzystniej niż w rzeczywistości. Mówiąc szczerze zawsze wyglądamy na nich gorzej niż w życiu – czy to pod względem fizycznym, czy też pod kątem tego, co robimy. Myślę, że mam daleko pełniejszą niż w innych sytuacjach świadomość, iż na klipach The Cure znajduje się w kompletnie absurdalnym środowisku. Dążymy do tego, by pokazać, że zespół nakręca wideo w jakiejś idiotycznej scenografii, jak na przykład w Pictures Of You, kiedy kamera odjeżdża i pokazuje palmy wśród śniegu. Jeśli masz chociaż pół mózgu, zdajesz sobie sprawę, iż ten zespół kręci klip i cała sytuacja jest absurdalna.”

Klip powstał zarówno w wersji singlowej-skróconej do obejrzenia powyżej jak i oryginalnej, znanej z albumu Disintegration (poniżej).

Smith: „Nigdy nie było mi aż tak zimno! Potem zajęło nam dwa dni żeby wrócić 500 mil z powrotem do Londynu.”

Dla Cure’owych turystów chcących wybrać się do Szkocji dokładna lokalizacja miejsca powstawania wideo do Pictures Of You.

Poprzedni odcinek: Love Song