Pope & Cure odc.24 Wrong Number

„Wrong Number” powstal na potrzeby skladanki „Galore” podsumowujacej ostatnie dziesiec lat dzialalnosci The Cure. Robert wymyslil, ze zbiór klipów musi zamknac sie w pewna calosc.

Smith: „Tim byl równiez na urodzinowym koncercie Davida Bowie. To bylo bardzo wzruszajace spotkanie po latach. Juz wtedy wiedzialem, ze na skladance wideo Galore musi zostac zachowana pewna zgodnosc. I zakonczenie potrzebuje jego unikalnego szlifu.”

Tim Pope „Lubie najbardziej ten moment, w którym Robert tanczy razem z postacia grajaca Laurence’a Oliviera na kwasie, tuz przed wykrzyczanym fragmentem utworu i tymi przerazliwymi glowami wyfruwajacymi spod marynarki. Podkrecilem wtedy muzyke na caly regulator co wzbudzilo prawdziwa niechec Roberta wyrazona na filmie do tancerza.”

Ciekawostką jest to zdjęcie z planu zdjęciowego „Wrong Number” (kliknij, żeby powiększyć). Operatorem kamery jest Seamus McGarvey, który od tamtego czasu zrobił zdjęcia do wielu filmów, w tym nominowanego do tegorocznych Oscarów „Anna Karenina”. Za nim sam reżyser Tim Pope, a na końcu po prawej, ledwo widoczny, za osobą trzymającą przewód zasilający… Guy Richie, który poza krótkim epizodem kiedy stał się Panem Madonna, wyreżyserował „Przekręt” czy „Sherlock’a Holmesa”.

 

Wspólnie przepracowane lata Tim Pope i Robert Smith podsumowali w specjalnym programie dla MTV, wyemitowanym przy okazji wydania kasety video „Galore: The Videos 1987-1997”, gdzie aż trzynaście z siedemnastu tam zamieszczonych wideoklipów zostało wyreżyserowanych przez Pope’a.

Pope: „Nagranie tego programu poprzedziliśmy wizytą w pobliskim pubie.”

Tym razem Robert Smith nie zgłaszał, jak podczas pracy nad Lullaby, większych obiekcji co do żywych rekwizytów. Na planie wideoklipu znalazło się kilka węży, w tym jeden, prawie czterometrowy Pyton.

Teledysk został zrealizowany w londyńskim Castle Studios. Tutaj zaznaczone na mapie dla turystów.

Poprzedni odcinek: Friday I’m In Love

„Pope & Cure” przygotował Marcin Marszałek. Źródła: Dave Thompson, Jo-Ann Green „The Cure”; Jerzy Rzewuski „Poletko Pana Boba”; Jeff Apter „Never Enough”; timpope.tv; impressionofsounds.com; thecure.com; youtube.com, własne.

KONIEC