Andrzej Marzec: „Fantastyczny zespół i fantastyczna publiczność”

W lutym 2008 roku tuż przed dwoma koncertami The Cure w Polsce z Andrzejem Marcem, szefem AMC rozmawiał Marcin Marszałek:

Marcin Marszałek: Kto wpadł na pomysł dwóch koncertów w Polsce? Promotor, management czy sam zespół?
Andrzej Marzec: Zespół bardzo chciał wystąpić w Warszawie. Ponieważ wielkość sali, jej koszt i wyposażenie (brak możliwości powieszenia sprzętu i inne braki) nie zapewniają opłacalności przedsięwzięcia, zaproponowałem podparcie się drugim koncertem w większym obiekcie, lepiej wyposażonym. Ja zaryzykowałem, management przystał na propozycję i mamy dwa a nie jeden koncert.

Osiem lat temu były problemy ze znalezieniem odpowiedniej sali. Czy w tym roku koncerty odbędą się w tych miejscach, które sobie Pan wcześniej upatrzył jako te optymalne?
W Polsce od lat 70 siedemdziesiątych nie wybudowano nowego obiektu i za każdym razem jest dramat z salami, bo sal jest mało i infrastruktura przestarzała.

To będzie trzeci i czwarty występ The Cure w naszym kraju. Który było trudniej zorganizować – pierwszy koncert czy może dwa, dzień po dniu?
Każdy koncert jest od strony organizacyjnej jest inny, inne miejsce, inna pora roku, inna produkcja, za każdym razem większe koszty. Jest tylko zawsze fantastyczny zespół i fantastyczna publiczność.

Dlaczego musieliśmy czekać aż 8 lat? Od trasy „Dream Tour” w 2000 roku zespół w okresie letnim kilkukrotnie objeżdżał stary kontynent zaliczając mnóstwo festiwali.
Bo ja nie organizuję już w Polsce festiwali, a zespół nie grał innych imprez niż festiwalowe.

Jak będzie wyglądał program wizyty The Cure w Polsce? Czy zespół spotka się gdzieś z fanami?
Na pewno na koncertach, ale nie przewidujemy specjalnego spotkania z fanami poza salami koncertowymi.

Na odwrocie biletu jest informacja: „Oficjalne programy i gadżety dotyczące koncertu będą sprzedawane wyłącznie na terenie imprezy”… Czy taka sprzedaż rzeczywiście będzie miała miejsce?
Na koncertach będą specjalne stanowiska z pamiątkami koncertowymi od T-shirtów do programów.

O której godzinie mniej więcej The Cure wyjdą na scenę?
O godz.20-tej.

Na koniec… Jest Pan w stałym kontakcie z managementem zespołu. Nowy album ukaże się 31 marca – prawda to czy fałsz?
Nie jestem upoważnionym do udzielenia informacji na ten temat. Na koncercie będzie kilka utworów, które znajdą się na płycie.