Seans Niedzielny: Live in Boston

W kwietniu 1980 roku The Cure przybyli do Stanów Zjednoczonych na swoje pierwsze tournee za Wielką Wodą. Zagrali tylko siedem koncertów, rozpoczynając trasę ledwie tydzień wcześniej w Cherry Hill w stanie New Jersey. Fragmenty tego koncertu zamieściliśmy na naszym kanale YouTube.

Melody Maker pisał wtedy: „Wchodzą na scenę trochę się ociągając, lecz są najwyraźniej pewni siebie, skoro rozpoczynają koncert dwoma utworami, których nikt jeszcze w Stanach nie słyszał. Potem na zmianę grają starsze piosenki, utrzymane bardziej w stylu pop i nowy materiał, który w wersji studyjnej brzmi mechanicznie i ciężko, a w wersji live – jak wielki huczący grzmot.”

Nieco ponad 45 minutowy materiał zarejestrowany podczas ostatniego koncertu trasy 20 kwietnia 1980 r. przez Kino Digital Video poniżej. The Cure w składzie: Robert Smith, Simon Gallup, Lol Tolhurst i Matthieu Hartley.

Poprzednie „Seanse Niedzielne” to m.in. „The Cure Live in Japan”, „Robert Smith ratuje South Park”, „The Cure in Orange”, czy Urodzinowy koncert Davida Bowiego