Jeszcze więcej Dezintegracji

O tym albumie napisano już właściwie tyle, że nie ma sensu wysilać się na więcej. Każdy przesłuchał go setki razy, ale zawsze można… więcej. W 2010 roku ukazało się trzy-płytowe wznowienie Disintegration. My przypomnimy dzisiaj kolejne cztery ciekawostki…

1. Pierwsza to Disintegration 3CDeluxe – jedna z naszych składanek. Niedawno pisaliśmy na Facebooku, że została przygotowana również w wydaniu CD i tylko w dwudziestu numerowanych egzemplarzach, na 20-lecie wydania oryginalnego albumu. Płyty były nagrodami w konkursach podczas imprezy urodzinowej w Gdańsku w 2009 roku, jak i na stronach thecure.pl.

https://www.youtube.com/watch?v=9AerOzXD3wU

 

2. Druga to rarytasy przygotowane przez sam zespół i zamieszczone w swoim czasie na specjalnej stronie internetowej, która promowała wydanie wersji Deluxe.

http://www.youtube.com/watch?v=12O6apMU6f4

3. Trzecia, z tego samego źródła co 2. to utwory z płyty Disintegration w wersji live. I o ile „Entreat” był wersją nazwijmy to europejską – nagraną w Londynie, to tutaj mamy wersję amerykańską, zarejestrowaną 15 września 1989 r. w Dallas.

http://www.youtube.com/watch?v=g7ZvKsEuFEM

4. Na koniec Tomasz Beksiński i fragmenty audycji „Romantycy Muzyki Rockowej” z dn. 4 i 11 września 1989 roku z jego tłumaczeniami tekstów z płyty Disintegration.

„Disintegration to najlepszy album wszech czasów!”.