Koncertowo jak Messi

Po raz pierwszy i ostatni zarazem przecięły się w tym roku drogi The Cure Tour 2016 i odbywającego się aktualnie również w USA turnieju piłkarskiego Copa America. W piątkowy wieczór w Chicago wystąpiły więc aż trzy zespoły: Argentyna, Panama i The Cure. Na arenach oddalonych od siebie ledwie o 5 kilometrów.

Oba wydarzenia rozpoczęły się również jednocześnie, o 20:30 czasu miejscowego. Higuain i Di Maria rozpoczęli mecz, a The Cure, ze swoim kapitanem Robertem Smithem wystartowali z Shake Dog Shake. Już podczas trzeciego utworu Argentyna objęła prowadzenie, a w pierwszej połowie koncertu przeważał repertuar z czasów, kiedy zdobywali ostatnie jak dotąd Mistrzostwo Świata.

Na przerwę The Cure schodzili z Give Me It, a piłkarze z ledwie jednobramkowym prowadzeniem. To jednak nie był koniec. Najlepsze miało się dopiero wydarzyć…

W dalszej części gry mieliśmy aż cztery bisy i tyle samo goli. Na ostatnie pół godziny meczu na boisku pojawił się Leo Messi –  The Exploding Boy za to wśród granych utworów. Pełny ich zestaw wygląda tak…

Shake Dog Shake
Kyoto Song
A Night Like This
All I Want
Push
Primary
Pictures of You
Like Cockatoos
The Perfect Girl
Screw
The Walk
Charlotte Sometimes
Lovesong
Just Like Heaven
Jupiter Crash
From the Edge of the Deep Green Sea
One Hundred Years
Give Me It

The Top

Want
Never Enough
Fascination Street
Burn

The Exploding Boy
In Between Days
Doing the Unstuck
Friday I’m in Love

Lullaby
Let’s Go to Bed
Close to Me
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry

Występ zakończył się wynikiem 32. A mecz 5:0. I mimo że Messi zaliczył klasycznego hat-tricka, to wieczór wygrali The Cure.

Grupa pozostaje w Chicago. W międzyczasie zapewne obejrzą w telewizji transmisję z dzisiejszego meczu Anglia-Rosja. A już jutro kolejny, wyprzedany koncert w U.I.C. Pavillion.

Jeszcze składy, w jakich wystąpiły wszystkie zespoły:

The Cure – Robert Smith, Simon Gallup, Jason Cooper, Reeves Gabrels, Roger O’Donnell.

Argentyna –  Sergio Romero, Gabriel Mercado, Ramiro Funes Mori, Marcos Rojo, Nicolas Otamendi, Angel Di Maria (od 43min Erik Lamela), Augusto Fernandez (61min Lionel Messi), Javier Mascherano, Ever Banega, Nicolas Gaitan, Gonzalo Higuain (76min Sergio Aguero).

Panama – Jaime Penedo, Roderick Miller, Adolfo Machado, Luis Alfonso Henriquez, Felipe Baloy,
Gabriel Gomez, Armando Cooper (76min Abdiel Arroyo), Valentin Pimentel (20min Miguel Camargo), Miguel Camargo, Anibal Cesis Godoy, Blas Perez (75min Luis Tejada).

***

***

Poniżej do obejrzenia fragmenty koncertu The Cure i meczu Argentyna – Panama…

https://www.youtube.com/watch?v=FkuMcKHm6TM

***

 

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…