Rezydentura w Nowym Jorku

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie miasta przewinęły się w twórczości The Cure? Poza koncertowym Paryżem w tytułach utworów znalazły się tylko trzy: Kair, Kyoto i właśnie Nowy Jork. I o ile do tych pierwszych dwóch miast The Cure nigdy nie dotarli, to dzisiejszej nocy w samym New York City zagrali już po raz szesnasty. Tym samym rozpoczęli swoją trzydniową rezydenturę w Madison Square Garden.

Warto przypomnieć, że to właśnie w tym miejscu poznali się Robert Smith i Reeves Gabrels. A stało się to przy okazji urodzinowego koncertu Davida Bowiego w 1997 roku. Efektem tego była późniejsza współpraca Reevesa – urodzonego zresztą w tym mieście – z The Cure (Wrong Number), Smithem (Yesterday’s Gone), czy COGASM (A Sign from God) i ostateczne dołączenie do zespołu cztery lata temu.

Robert Smith podczas pierwszego wieczoru w Madison Square Garden postanowił uczcić pamięć Davida Bowiego, który mieszkał w Nowym Jorku. Podobnie jak w Minneapolis, też i teraz zagrał na specjalnie przygotowanej gitarze, tym razem z fragmentem utworu Bowiego „Sound and Vision”. Cytat, lekko zmieniony – prawidłowe słowa to „Waiting for the gift of sound and vision” – widniał naklejony na froncie instrumentu.

A wspomniany, urodzinowy koncert Davida Bowiego, gdzie oprócz Smitha, wśród gości wystąpili: Lou Reed, Billy Corgan, Frank Black, Foo Fighters i Sonic Youth, możecie obejrzeć w całości w naszym Seansie Niedzielnym.

The Cure podczas pierwszego z trzech wyprzedanych wieczorów w Madison Square Garden zagrali…

Plainsong
Pictures of You
Closedown
A Night Like This
Push
In Between Days
Doing the Unstuck
Friday I’m in Love
Like Cockatoos
The Caterpillar
The Walk
Lovesong
Just Like Heaven
Jupiter Crash
Want
The Hungry Ghost
Prayers For Rain
Disintegration

It Can Never Be The Same
Pornography

Step Into the Light
Us or Them
Burn

Last Dance
Lullaby
Never Enough
Fascination Street

The Perfect Girl
Hot Hot Hot!!!
Close to Me
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry

***

***

Fragmenty koncertu w Madison Square Garden poniżej…

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…