Ameryka odkryta na nowo. Podsumowanie Trasy Koncertowej.

Prawie dwa miesiące w trasie. 33 koncerty, gdzie prawie każdy z nich trwał niemal 3 godziny. Trzydzieści w Stanach Zjednoczonych, trzy w Kanadzie. Więcej statystyk podamy w innym podsumowaniu, bo w tym skupimy się w skrócie na – według nas – najważniejszych momentach tej trasy.

Wszystko rozpoczęło się 10 maja w Nowym Orleanie. Na thecure.pl przeprowadziliśmy z tego koncertu relację na żywo, po raz pierwszy przy wykorzystaniu specjalnego skryptu do tego typu zdarzeń. Zgodnie z zapowiedziami zespół zaprezentował nowy materiał. Choć jak na razie poznaliśmy tylko dwa nowe utwory: Step Into The Light oraz It Can Never Be The Same. Było także wiele nie granych wcześniej na żywo, lub takich nie słyszanych ze sceny od ponad 20 lat.

24 maja podczas ostatniego z trzech koncertów w Los Angeles The Cure zagrali A Forest po raz tysięczny w swojej karierze. W Minneapolis Robert Smith oddał hołd niedawno zmarłemu Prince’owi, a w Nowym Jorku – Davidowi Bowiemu. Wśród publiczności miały miejsce zaręczyny, a także ślub. Na ostatnim koncercie Robert Smith, co nie czyni zbyt często, zadedykował utwór A Forest, a także wyraził swoje zdanie o sensacyjnie zakończonym meczu Anglia-Islandia. Wszystkie te, jak i inne ciekawostki znajdziecie w naszych sprawozdaniach z koncertów – linki poniżej.

Na naszym Facebooku zgromadziliśmy chyba największą galerię z trasy koncertowej. Na tą chwilę możecie obejrzeć ponad 3,600 (trzy tysiące sześćset!) zdjęć! Kilka koncertów można było obejrzeć w całości w HD – linki prezentowaliśmy na bieżąco – kilku posłuchać – więcej o multimediach z trasy wkrótce…

To była znakomita trasa koncertowa. Można powiedzieć, że The Cure odkryli Amerykę na nowo. Czy Ameryka odkryła na nowo The Cure? Poniżej linki do podsumowań oraz skróty koncerów…

10 maja. Na początek trasy dwa premierowe utwory!

11 maja. Nowy, drugi, inny Orlean

13 maja. Friday bez 13th

14 maja. Houston, mamy ostatni dzień lata

15 maja. Dallas – bez niespodzianek

17 maja. (nie wiemy co) się dzieje…?

19 maja. Katowickie Vegas

20 maja. Pospieszny do Wish przez Disintegration

22 maja. Magiczny Hollywoodzki Tryptyk

23 maja. Hollywoodzki sequel z niespodzianką

24 maja. W Holywoodzkim lesie tysiąca drzew

26 maja. Dzikie huśtawki temperatur

28 maja. Śniadanie o wschodzie i zachodzie słońca

29 maja. Zawiany i przerwany

31 maja. Kakadu na łące

2 czerwca. Boise Don’t Cry

3 czerwca. Shake Lake City

5 czerwca. Zielony osiemnasty

7 czerwca. Gdybyśmy mogli spać u Walshów…

8 czerwca. Gwiezdny Teatr Dezintegracji

10 czerwca. Koncertowo jak Messi

11 czerwca. Melancholijne drugie Chicago

12 czerwca. Obiecanki Bestivalowe

14 czerwca. Oh Canada!

16 czerwca. Profesor Smith

18 czerwca. Rezydentura w Nowym Jorku

19 czerwca. Nowojorskie Ogrody

20 czerwca. Pierwszy dzień lata

22 czerwca. Czwarta Columbia

23 czerwca. Charlotte, ale tylko czasami

24 czerwca. Piątek, a oni są zakochani

26 czerwca. Muzykanci z Miami

27 czerwca. Drugie Miami i Ameryka za nami

Teraz przerwa dla zespołu – także dla załogi thecure.pl. Następny koncert 16 lipca w Honolulu. Do tego czasu będziemy prezentować pozostałe statystyki The Cure Tour 2016. Natomiast im bliżej Europejskiej trasy i koncertu w Łodzi, tym bardziej będziemy ograniczać się z multimediami na stronie – celowo pielegnując głód na październik, listopad i grudzień.

Dziękujemy za wspólną wycięczkę po Ameryce Północnej, zapraszamy na kolejną, na Hawaje, do Australii i Nowej Zelandii już wkrótce…

Aktualizowany na bieżąco Kalendarz Koncertów znajduje się na stronie głównej. Zapraszamy na naszego Facebooka i Twittera.