Australian Open

Kiedy The Cure ostatnio grali w Melbourne, w 2007 roku, występ odbywał się w Rod Laver Arena – czyli miejscu gdzie co roku rozgrywany jest turniej Australian Open. Tamten koncert rozpoczęli właśnie od Open, a zakończyli Killing an Arab. Wiadomo, że w czasie obecnej trasy na pewno nie usłyszymy tego ostatniego utworu.

To był dziesiąty w historii koncert w tym australijskim mieście. Po raz pierwszy The Cure wystapili w tym miescie 13 sierpnia 1981 roku. W samej Rod Laver Arena wystąpili juz po raz piąty. Nigdy wcześniej nie rozpoczęli koncertu od Plainsong. Do dzisiaj.

Niespodzianki w zestawie to na pewno Bananafishbones – zagrane po raz 4 w czasie tegorocznej trasy, a także Doing the unstuck, które ostatnio zagrano 24 czerwca w Atlancie.

Na naszym twitterze na bieżąco podawaliśmy linki do aplikacji Perscope, dzięki której można było po raz kolejny oglądać/słuchać koncertu na żywo.

Oto cały zestaw utworów zagranych w czasie koncertu.

***

Plainsong
Pictures of You
Closedown
A Night Like This
The Walk
Push
Inbetween Days
Doing the Unstuck
Friday I’m in Love
Bananafishbones
High
The End of the World
Lovesong
Just Like Heaven
Jupiter Crash
From the Edge of the Deep Green Sea
Want
Prayers For Rain
Disintegration

It Can Never Be The Same
Burn
One Hundred Years
A Forest

Shake Dog Shake
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

Lullaby
Hot Hot Hot
Let’s Go to Bed
Close to Me

The Lovecats
The Caterpillar
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry

***

***

***

***

***
Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…