Polski klasyk

Po wielomiesięcznym oczekiwaniu, śledzeniu koncertów w innych krajach, rozważaniu jakie utwory będziemy mogli usłyszeć w Polsce, 20 października 2016 około 20.30 w łódzkiej Atlas Arenie zgasły światła i rozległy się charakterystyczne dzwonki zwiastujące początek najważniejszego wydarzenia roku dla wielu fanów The Cure.

Plainsong – to właśnie ten utwór, zgodnie z przewidywaniami, oczekiwaniami i życzeniami niektórych fanów rozpoczął polski koncert numer 5. Był to jednocześnie 50 występ w czasie tegorocznej trasy koncertowej.

W Łodzi, deszczowej, ponurej, zespół dostosował zestaw utworów, który został zdominowany przez piosenki z płyty Disintegration. Dlatego właśnie mogliśmy usłyszeć np. Closedown.

Zastanawiające jest pozostawienie w zestawie kawałka, który nie cieszy się zbytnim powodzeniem wśród fanów – czyli The End of The World.

Jeżeli chodzi o publiczność, to przynajmniej w części płyty, gdzie stał (a czasem skakał) piszący te słowa, zdecydowana większość utworów była przyjęta z entuzjazmem, a takie klasyki jak Push, Boys don’t cry, czy Friday I’m in love wyśpiewane zostały wraz z Robertem Smithem.

Po kawałkach popowych zostaliśmy uraczeni jeszcze Last day of summer, a następnie zaserwowano miażdżącą końcówkę, czyli Want, From the edge of the deep green sea, One hundred years, aż po kończący główny zestaw – Disintegration.

Pierwszy przebis to nowy utwór  – It can never be the same, Burn – zagrany po raz pierwszy w Polsce, a także A Forest, którego końcówka zahipnotyzowała większość w Atlas Arenie, a Jasona Coopera nieco znudziła.

Kolejny bis mógł niektórych nieco zaskoczyć, ponieważ rozpoczął się tak jak rozpoczął się koncert w Berlinie – czyli Shake dog shake.

Gdy w czasie trzeciego bisu, kończyły się takty Close to me, niektórzy zastanawiali się co jeszcze będziemy mogli usłyszeć, jednakże za chwilę okazało się, że zabrzmiały pierwsze dźwięki ostatniej piosenki czyli Why can’t I be you? W ten sposób zakończył się najkrótszy pod względem liczby utworów – tylko 31 – koncert tegorocznej trasy.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany wczoraj w Atlas Arenie.

Plainsong
Pictures of You
Closedown
High
A Night Like This
The Walk
Push
In Between Days
Boys Don’t Cry
Charlotte Sometimes
The End of the World
Lovesong
Friday I’m in Love
Just Like Heaven
The Last Day of Summer
Want
From the Edge of the Deep Green Sea
One Hundred Years
Disintegration

It Can Never Be the Same
Burn
A Forest

Shake Dog Shake
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

The Lovecats
Lullaby
The Caterpillar
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

Czekamy na Wasze relacje, zdjęcia, filmiki – wszystko to, czym chcecie podzielić się z innymi fanami The Cure w Polsce. Adresy znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…