Nie do wiary!

I nie, nie piszemy tego ze względu na to jakim wynikiem skończył się mecz w Lidze Mistrzów, ale ze względu na to, co zaprezentowali Robert Smith z zespołem. Za nami drugi koncert w hali Mediolanum Forum. Jeżeli śledzicie nasze relacje uważnie, to pewnie domyślacie się jakim utworem został dzisiaj rozpoczęty występ The Cure, a także jakim utworem został zakończony główny zestaw. Nie był to jednak zwyczajny koncert.

Rozpoczęło się podobnie jak w Monachium, jednakże obecność Boys don’t cry jeszcze w głównym zestawie, mogło zwiastować niezwykły wieczór.

Z 17 piosenek zagranych przed pierwszym bisem, publiczność pewnie najbardziej była zadowolona z granych rzadko The Perfect Girl, All I Want, Kyoto song, czy z najrzadziej granej The Baby Screams.

Pierwszy bis i Step into the light. Dalej już tradycyjnie.

Za to drugi bis rozpoczął się niesamowitą petardą. Po raz pierwszy w Europie i po raz pierwszy w czasie tegorocznej trasy mogliśmy usłyszeć Three Imaginary Boys! Po takim rozpoczęciu, chyba wszyscy spodziewali się, że to nie koniec niespodzianek.

Rzeczywiście, The Cure zaskoczyli, gdyż po A forest nie zeszli ze sceny i grali dalej, tym razem bis złożony z popowych piosenek. Gdy zabrzmiało Why Can’t I be You? spodziewano się, że może wreszcie koncert zakończy się inaczej niż zwykle. Niestety, ostatnia niespodzianka nie była przyjemna, to był koniec koncertu. Zaledwie 27 piosenek to najkrótszy z dotychczasowych europejskich występów. To, że zabrakło dzisiaj np. Faith, to doprawdy nie do wiary.

Podobnie jak wynik w Warszawie…

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany w Mediolanie:

***

Out of This World,
Pictures of You,
Closedown,
Lullaby,
Perfect Girl,
All I Want,
The Baby Screams,
Push,
Inbetween Days,
Boys Don’t Cry,
Kyoto Song,
Lovesong,
Just Like Heaven,
The Last Day of Summer,
From the Edge of the Deep Green Sea,
Bloodflowers

Step Into the Light,
Want,
Never Enough,
Burn

Three Imaginary Boys,
Play For Today,
A Forest,
The Lovecats,
Friday I’m in Love,
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

Mamy już bardzo dużo nagrań z Łodzi. Za wszystkie dziękujemy! Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…