Krew w Madrycie!

To był pierwszy, długo i intensywnie wyczekiwany przez Hiszpanów koncert. Od wielu miesięcy członkowie for hiszpańskich przygotowywali się do nich, analizując i spekulując jakie utwory mają szansę usłyszeć. Dzisiaj, w Madrycie, na początku występu usłyszeliśmy charakterystyczne dźwięki Tape. To znaczyło, że na początek będzie Open, a główny zestaw zakończy się End.

Kolejne pięć utworów to powtórka z koncertu w Amsterdamie. Niektórzy zaczęli się pewnie zastanawiać, czy The Cure stać jeszcze na jakieś zaskoczenie. Tak jak w Amsterdamie zespół zagrał Other Voices, tak w Madrycie mieliśmy powrót Kyoto Song, ostatnio zagranej we Frankfurcie.

Potem gorąca hiszpańska (i nie tylko) krew popłynęła zdecydowanie szybciej. W Madrycie zadebiutował The Blood. Był to debiut nie tylko europejski, ale i na całej trasie. Sądzę, że wielu obecnych na koncercie po cichu liczyło, że Robert wybierze właśnie tę piosenkę. Nie zawiedli się.

Ten koncert rzeczywiście przypominał nieco amsterdamski. Zagrano również The Last Day of Summer, a w czasie bisu Three Imaginary Boys. Przy czym w Amsterdamie był to pierwszy utwór na bis, a w Madrycie utwór ten zabrzmiał dopiero w drugim bisie.

Hiszpanie mieli też trochę więcej szczęścia, bo mieli okazje usłyszeć jeden z nowych kawałków – It Can Never Be The Same. Oprócz tego bez niespodzianek, jedyną ciekawostką był fakt, że wśród publiczności można było zobaczyć Spidermana…

Ogólnie zagrano 31 utworów, tyle samo co w Paryżu. Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany w czasie koncertu w Madrycie:

Tape
Open
High
A Night Like This
Push
Inbetween Days
Pictures of You
Kyoto Song
The Blood
The Caterpillar
Lovesong
Just Like Heaven
The Last Day of Summer
The Hungry Ghost
From the Edge of the Deep Green Sea
One Hundred Years
End

It Can Never Be the Same
Burn
Play for Today
A Forest

Shake Dog Shake
Three Imaginary Boys
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

Lullaby
The Walk
Friday I’m in Love
Boys Don’t Cry
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

Chcielibyście zachować październikowy występ na dłużej? Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Jeżeli jeszcze macie wątpliwości czy przysłać nam swoje filmiki, to obejrzyjcie poniższy film:

Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt