Ostatni dzień jesieni

„Przed chwilą”, w Orleanie, rozpoczynała się trasa The Cure Tour 2016. „Przed sekundą”, w czasie Bestiwalu, zagrali pierwsze piosenki w Europie. Wczoraj, trzeciego grudnia, Robert Smith z zespołem zakończyli najdłuższą od kilkunastu lat trasę. Ostatni koncert to trzecia odsłona londyńskiego tryptyku.

Tym razem wybrano Open na rozpoczęcie występu. Zestaw główny to piętnaście piosenek, z których najciekawsze, to znaczy najmniej grane, to Kyoto Song, The Baby Screams, Sinking, Before Three i If Only Tonight We Could Sleep. Po raz pierwszy aż tyle „rzadkich” piosenek znalazło się w jednym zestawie.

W czasie pierwszego bisu, zgromadzeni fani mogli usłyszeć najczęściej grany nowy utwór, czyli It Can Never Be The Same. Oprócz tego jeszcze Burn i A Forest. Przypomnijmy, że w czasie drugiego koncertu nie zagrano żadnego z dwóch nowych utworów.

Drugi bis, to cztery piosenki.

Za to trzeci bis sprawił, że zdarzyła się sytuacja niecodzienna. Zagrano 10 utworów, co oznacza, że w czasie bisów, po raz trzeci z rzędu zespół wykonał więcej kawałków niż w czasie głównego zestawu. Jedynym rzadko granym był Freakshow.

Końcówka koncertu była podróżą w najdalszą przeszłość The Cure. Zagrano Three Imaginary Boys, 10.15 Saturday Night i na koniec Killing An Arab. Przed Three Imaginary Boys Robert Smith podziękował wszystkim, zespołowi, ekipie przygotowującej koncerty, zespołowi Twilight Sad, a przede wszystkim tym, którzy byli zgromadzeni w hali. Skomentował też, że i tak wszystko znajdzie się w Internecie, do którego on nie jest przyzwyczajony, tak więc dziękuje też wszystkim, którzy byli na koncertach tej trasy.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw utworów zagranych w Londynie:

Tape
Open
Kyoto Song
A Night Like This
The Baby Screams
Push
Inbetween Days
Sinking
Pictures of You
Before Three
Lovesong
Just Like Heaven
If Only Tonight We Could Sleep
From the Edge of the Deep Green Sea
One Hundred Years
End

It Can Never Be the Same
Burn
A Forest

Shake Dog Shake
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

Lullaby
The Caterpillar
Freakshow
Friday I’m in Love
Boys Don’t Cry
Close to Me
Why Can’t I Be You?
Three Imaginary Boys
10:15 Saturday Night
Killing an Arab.

Niedługo na naszej stronie opublikujemy podsumowanie trasy.

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy byliście tutaj na stronie, jak i na Facebooku, za obecność, komentarze, uwagi. W dalszym ciągu czekamy na Wasze relacje z koncertów. Chyba nie było takiego koncertu przynajmniej na europejskiej części trasy, żeby nie było jakiegoś Polaka.