Idealny sen i szwedzkie The Cure

Ian Gittings, znany z książek o takich artystach jak Bjork, The Talking Heads, Eminem, czy U2 zapowiedział wydanie swojej kolejnej pozycji, tym razem o The Cure. „A Perfect Dream” ukaże się we wrześniu w Wielkiej Brytanii, a miesiąc później w USA.

„Historia The Cure to fantastyczna bajka, ale ich droga nie była nieprzerwanym pasmem sukcesów. Ich nierównomierna, niełatwa odyseja zaowocowała ostrymi napięciami wewnątrz zespołu, a nawet jego rozpadem. Były liczne zmiany składu, była też gorzka sprawa sądowa, w której założyciele grupy walczyli o pieniądze i prawo własności do nazwy zespołu. Był alkohol, używki i niezliczone długie, uduchowione, ciemne noce, z których wiele zostało później przełożone na soczyste symfonie ciemnego rocka. Od naiwnych nastoletnich punków z Crawley do szanowanych muzyków rockowych z 30 milionami sprzedanych płyt, ich kariera była żywą popową halucynacją. A Perfect Dream to opowieść o tym prawdziwie wyjątkowym brytyjskim zespole. To historia The Cure.” – czytamy w zapowiedzi.

Książka będzie mieć 240 stron i ceny ok. £25 oraz $22.91.

 

Przy okazji odnotujemy też szwedzką pozycję „Tro, Hopp, Och Karlek”, w której autor Martin Sernestrand przypomina wszystkie wizyty The Cure w Szwecji na przestrzeni ostatnich prawie czterech dekad. Od 1980 roku do ostatnich koncertów w Sztokholmie i Goeteborgu podczas The Cure Tour 2016. Książka ukaże się w maju. Więcej szczegółów pod adresem www.thecureisverige.se