Dizzyntegration 2 czyli covery Made In Polska

To już chyba było dawno temu, cztery lata, kiedy po dyskusji nad coverem (coverem coveru) Edyty Górniak zaprezentowaliśmy kilkunastu innych polskich artystów, znanych lub mnie znanych, w swoich interpretacjach utworów The Cure. Ukazało się to pod tytułem „Dizzyntegration, czyli covery Made In Polska”. Najwyższy czas przedstawić kolejną część. W kilku miejscach na prawdę jedziemy po całości… Aha, i kiedy jak nie dzisiaj… ?

Dawid Podsiadło – Lullaby
Zaczynamy od coveru, który z miejsca uznaliśmy za jeden z naszych ulubionych. Poświęciliśmy mu nawet osobny artykuł: „Dawid Podsiadło gra Lullaby”

T.Love – Friday I’m In Love
Muńka Staszczyka nie musimy przedstawiać. Ciekawostką jest, że utwór ten zagrali po raz pierwszy dzień po ogłoszeniu europejskiej trasy The Cure 2016. I nawet pozostał w repertuarze na następne kilka koncertów T.Love.

Cult Ov Mora – Fight
„Cult Ov Mora jest zespołem – czytamy na portalu DarkPlanet.pl –  który wytwarza wokół swojego dzieła pewną aurę tajemniczości. (…) Coś nadchodzi, coś tajemniczego i niepokojącego. Trzeba zgasić światła i sprawdzić.” Sprawdzamy…

Manchester – Lovesong
Zespol powstal w 2006 roku w Toruniu. Zadebiutowali albumem “Manchester” wydanym w 2008 roku, kiedy to równiez wygrali ferstiwal Top Trendy, “Lovesong” zarejestrowali w styczniu 2013 roku podczas koncertu w studiu Radia Koszalin.

Harvester – Three Imaginary Boys
Utwór niezbyt często „brany na warsztat”. A jeśli do tego dodamy damski wokal…

Cabineth – Seventeen Seconds
Nagrali jeden z utworów, którey towarzyszył im od samego początku. Więcej o tym pisaliśmy w artykule „Siedemnaście sekund na video zespołu Cabineth”.

Thuoc – Killing An Arab
Thuoc to również zespół znany fanom The Cure. W swoim repertuarze od zawsze mieli coś The Cure. To jedna z ich „nowszych” wersji Killing An Arab.

Same Gwiazdy – Just Like Heaven
“Każdy z nas lubuje się w innej stylistyce muzycznej, pozwala nam to bez trudu wykonywać praktycznie każdy gatunek muzyczny. Daje nam dużą elastyczność i możliwość oprawy szerszego spektrum imprez muzycznych – w tym koncerty plenerowe i klubowe, wesela, bankiety, studniówki, bale, przyjęcia” – tak pisza o sobie Same Gwiazdy. I dalej…. “Swoje doświadczenie sceniczne zdobywaliśmy grając koncerty u boku min. takich gwiazd jak: (…) Armia, (…) Boys, (…) Myslovitz, (…) Toples, (…) T.Love, (…) Mandaryna…”

Marzena Matylda – Lovesong
“Mój głos można scharakteryzować jako mocny, o ciemnej i matowej barwie – tak mówią. Śpiewałam w różnych projektach – od zespołów rockowych, po gospel, chóry, zespoły wokalne i klasykę. W 9 edycji Must be the music – Tylko muzyka uzyskałam 4 x TAK i bardzo pochlebne opinie od wszystkich jurorów programu. Od niedawna zaczęłam nagrywać covery i udostępniać je na YouTube.”

Czysta Energia – Friday I’m In Love
“Każdy z nas związany jest z muzyką odkąd sięgamy pamięcią. Przez wiele lat braliśmy udział w licznych projektach muzycznych, aby w końcu zebrać zgrany skład, dobrać odpowiedni repertuar i stworzyć właściwy klimat.”

Grupa Lovecats – Lovecats
Nie jest to cover, ale wszystko co widac jest Made in Poland…

Daga – Just Like Heaven
Znowu cos innego. “Drum cover” – tak to sie nazywa. A nagranie jest nie byle jakie, bo zarejestrowane podczas Drum Battle Rhythm Festival w Legnicy w 2014 roku. Dagmara startowala tam w kategorii 12-16 lat.

Paulina Lenda – Lovesong
Kolejny cover piosenki Adele. “Paulina Lenda, znana za sprawą niepowtarzalnej głębokiej barwy swojego niskiego głosu. Pochodzi ze Świdnicy – małego miasta na Dolnym Śląsku, które zamieszkiwała i gdzie tworzyła. Obecnie przebywa w Londynie, gdzie dalej się rozwija i śpiewa.”

Małgorzata Olszewska – Lovesong
Następna polska wersja utworu “Lovesong”, ale tego Adele. Nagranie zarejestrowane podczas recitalu 15 listopada 2014 roku w warszawskiej Koza Cafe.

Reds – A Forest
Reds, czyli zespół Rafała Olbrychskiego, aktora, syna i muzyka. Tutaj w czasie chwilowej reaktywacji zespołu, na koncercie charytatywnym w Warszawie w 2015 roku.

Zagi – Boys Don’t Cry
Zagi podczas mini występu w Muza.fm, promującego swój debiutancki album, zgodnie z tradycją programu zagrała jeden cover. Wybór padł na Boys Don’t Cry, który to utwór prezentowała w wersji na mandolinę, na swoim kanale YouTube już kilka lat wcześniej.

Anna Celebańska – Just Like Heaven
Na koniec cztery covery, o których pisaliśmy na thecure.pl w oddzielnych notkach… Pierwszy to „Just Like Heaven kameralnie”

https://www.youtube.com/watch?v=yLI-Kp_YUs0

Bartek Kasprzykowski – Friday I’m In Love
Drugi to może nie koniecznie prawdziwy cover, bo nagrany na potrzeby programu telewizyjnego. Opisaliśmy to krótko jako „Sobotnia masakra polsatowskim programem rozrywkowym”

Behemoth – A Forest
Ogniste, eksportowe A Forest… „Las w ogniu na koncercie Behemoth”
https://www.youtube.com/watch?v=CPKMzfuMzxE

Mela Koteluk – Fascination Street
…i na koniec, zarejestrowany przez nas podczas koncertu w warszawskim Palladium 21 marca 2013 roku i  opisany tutaj: „Mela Koteluk zaśpiewała Fascination Street”

cdn? mm.