Zobacz klip do najnowszego singla CHVRCHES z Robertem Smithem (VIDEO)

Kilka dni temu Robert Smith razem z zespołem CHVRCHES zarzucili nas serią tajemniczych tweetów zwiastujących (prawdopodobnie) nowy, wspólny utwór. Pisaliśmy o tym tutaj. Wczoraj zespół zaprezentował premierowy singiel. Dzisiaj przyszedł czas na klip do „How not to drown”. Jest to drugi kawałek zapowiadający najnowszy album CHVRCHES „Screen Violence”, który ukaże się 27 sierpnia.

O tym jak wyglądały prace nad utworem, kiedy poznamy plany The Cure na przyszły rok i co z nową płytą (płytami) – to wszystko w wywiadzie z Chvrches i Robertem Smithem w innym artykule…

To już kolejna niespodziewana kolaboracja Roberta Smitha. Na początku tego roku ukazała się płyta „Song Machine” Gorillaz z jego gościnnym udziałem. Przez lata Smith dorobił się długiej listy przeróżnych współpracy z innymi artystami, żeby wspomnieć tylko kilka, jak Blink-182, The Twilight Sad, Junior Jack, czy słynny singiel Crystal Castles „Not in Love”. Występował na żywo z Davidem Bowie w jego 50. urodziny, czy nawet w duecie z frontmanem Smashing Pumpkins Billym Corganem.