Lol po raz drugi

Już kiedyś wspominaliśmy, że piszemy nie tylko o tym, co dzieje się w obecnym zespole, ale również o tym, co dzieje się u byłych członków grupy.

Tym razem wiadomości ze strony Lola. Jak wiecie (lub właśnie się dowiadujecie), Lol napisał swoje wspomnienia jako członka-założyciela The Cure, pod tytułem „Cured: The Tale of Two Imaginery Boys„. Prawdę mówiąc, uważam że to słabe, że jeszcze żadne polskie wydawnictwo nie skusiło sie wydać tłumaczenia, mimo tego, że osobiście próbowałem zainteresować jedno z nich.

Tym razem Lol chce zająć się historią ruchu gotyckiego – ciekawe, że Robert Smith zawsze odżegnywał się od klasyfikowania The Cure jako zespołu gotyckiego.

„Choosing gloom: The Goth Story of the World”, tak ma się nazywać to dzieło, które ma być pełne historii i anegdot zebranych pośród muzyków, producentów, magików i promotorów, którzy pomogli stworzyć ten globalny ruch. Podobnie jak poprzednią książkę, również i tę wydać ma wydawnictwo Quercus. Na tę chwilę żadna konkretna data nie została podana.