The Cure: Play Out

W oczekiwaniu na kolejne informacje na temat tegorocznej trasy festiwalowej, ale chyba przede wszystkim o zapowiadanym na nablizsze miesiace wydaniu albumu „Wish” w wersji Deluxe Edition oraz limitowanym, 7-calowym singlu „Friday I’m In Love”… Przypomnijmy sobie jak wygladali The Cure w styczniu i na poczatku lutego 1991 roku. Na kasecie VHS wydanej na rok przed ukazaniem sie plyty „Wish” zespol zdecydowal sie na ujawnienie kilku nowosci z zapowiadanego na kwiecien 1992 albumu: „Wendy Time”, „The Big Hand”, „Away” i „A Letter To Elise”.

Calosc trwa 2 godziny. Szczególowy opis znajdziecie ponizej.

Przeniesmy sie zatem w czasie do 1991 roku, do Londynu, gdzie równo 21 lat temu, 17 stycznia The Cure zagrali w klubie Town And Country…

T & C II CLUB, LONDYN ~ 17 STYCZNIA 1991

wendy time
the big hand
away
let’s go to bed
a strange day

Sekretny występ w londyńskim klubie . The Cure występują pod nazwą Five Imaginary Boys .

WEMBLEY ARENA ~ LONDYN ~ THE GREAT BRITISH MUSIC WEEKEND ~ 19 STYCZNIA 1991

pictures of you
fascination street
lullaby
a forest

Koncert w Wembley Arena zamykający dwudniową imprezę na której wystąpili też m.in. Ride , Carter USM, Jesus Jones, New Model Army i The Wedding Present .

THE JONATHAN ROSS SHOW ~ 23 STYCZNIA 1991

harold and joe

The Cure pojawili się jako gość główny w popularnym w Anglii programie telewizyjnym . Wykonali „Harold an Joe” oraz „Hello I love You” , a pomiędzy rozmowami można było usłyszeć fragmenty m.in : „Just like heaven” , „The walk” i „Bland With An Edge”.

E – ZEE HIRE REHEARSAL STUDIO ~ LONDYN ~ 22 STYCZNIA 1991

the blood
the walk

Próba przed występem w programie MTV’s Unplugged.

MTV ~ UNPLUGGED ~ 24 STYCZNIA 1991

just like heaven
a letter to elise
if only tonight we could sleep
boys don’t cry

Koncert w programie MTV’s Unplugged .Publiczność złożona była z zaledwie 100 osób, w większości byli to pracownicy MTV . The Cure zagrali w sumie 8 utworów, w tym nowy „A letter to Elise”, z których tylko 6 pojawiło się w programie wyemitowanym kilka tygodni póżniej.

DOMINIO THEATRE ~ LONDON ~ RENEARSALS FOR „THE BRITS AWARDS” ~ 9 LUTEGO 1991

Próba nagłośnieniowa w londyńskim Dominion Theatre przed występem na galowym koncercie The Brits Awards 1990 .

DOMINION THEATRE ~ LONDON ~ „THE BRITS AWARDS” ~ 10 LUTEGO 1991

never enough

Wykonanie „Never Enough” podczas gali The Brits Awards .The Cure nominowani byli w 3 kategorach : Najlepszy brytyjski zespół, Najlepszy wokalista, Najlepsze wideo (Close to me -closest mix). Roger Datley (The Who) zaprezentował laureata nagrody „Najlepszy brytyjski zespół roku 1990” : „Kiedy poproszono mnie o wręczenie tej nagrody miałem wizję, iż wręczac bedę ją samplerom i maszynie perkusyjnej, ale okazało się, że zwycięzcą jest grupa The Cure !!! Przyjmując nagrodę Robert Smith podziękował imiennie wszystkim byłym członkom grupy, pomonął jedynie Lola Tolhursta. „O nagrodzie dowiedzieliśmy się jeszcze przed ceremonią. Przyjeliśmy ją z mieszanką radości ze zwycięstwa i cynizmu , bowiem wiedzieliśmy, że to nic nie oznacza”.