LatAm2013: Rio de Janeiro, HSBC Arena

16:15 Zaczynamy! Już za kilka godzin The Cure rozpoczną trasę koncertową po Ameryce Południowej. Jak wspomnieliśmy w „Rozkładzie Jazdy” nie planujemy relacji na żywo z koncertów, ale zgodnie z zapowiedzią na kilka godzin przed koncertem rozpoczniemy pierwszą odsłonę naszego konkursu, w którym do wygrania są najnowsze książki o The Cure ufundowane przez Wydawnictwo Anakonda. Przy okazji każdego koncertu LatAm2013 będziemy zadawać jedno pytanie i rozdawać po jednej książce. Nazwisko zwycięzcy podamy następnego dnia, poniżej.

16:21 Do koncertu The Cure pozostało około dziesięciu godzin, ale pod halą HSBC Arena w Rio de Janeiro pojawili się już pierwsi fani.

 

 

 

 

 

 

 

16:55 Robert Smith zapowiadał wyjątkowe set-listy podczas nadchodzących koncertów. Wiadomo, że podczas niedawnych prób w Southampton zespół przygotowywał m.in. Friday I’m In Love, From The Edge Of The Deep Green Sea, Let’s Go To Bed i Why Can’t I Be You? Natomiast na wczorajszej próbie zagrali m.in. Freakshow, Fight, The Kiss, Bananafishbones i Charlotte Sometimes.

18:00 Wygląda na to, że atmosfera podczas pobytu The Cure w Ameryce Południowej może być nie mniej gorąca od tej w roku 1987.  To najnowsze zdjęcie z hotelu Capacabana Palace w Rio de Janeiro, gdzie mimo rezerwacji na cudze nazwiska zespół został rozpoznany przez fanów.

 

 

 

 

 

 

 

19:33 Pozostając w hotelowych klimatach. Po raz pierwszy publikujemy też listę zamówień całej ekipy The Cure podróżujacej po Ameryce Południowej. Poniższe dotyczy hotelu w Bogocie, ale prawdopodobnie nie zmieni się też w pozostałych miastach:

Zamówienie dotyczy ośmiu pokoi hotelowych; serwisu do kawy; gorącej wody na herbatę i czekolady w proszku… Ponadto wybór napojów bezalkoholowych dowolnych producentów; woda źródlana; herbata mrożona; toster; masło i margaryna; świeże pieczywo z masłem orzechowym i galaretką; wybór ciast; swieże owoce; trzy butelki Chianti – włoskiego czerwonego wina; trzy butelki rodzimego wina plus trzy schłodzone; trzy butelki schłodzonego bialego wina Frascati; trzy butelki szampana (Krug, Mumm, Perrier Jouet, Moet, Laurent Perrier, Lanson lub Taittinger) z lodem; trzy butelki szampana Moet Pink z lodem; jedna butelka tequilli; jedna butelka wódki.

20:35 Ponieważ to pierwszy wieczór/noc „LatAm 2013”, start naszego konkursu będzie nieco inny, niż w pozostałe dni. Za około pół godziny zadamy pytanie, na które – dzisiaj wyjątkowo – będzie trzeba odpowiedzieć do momentu rozpoczęcia koncertu The Cure w Rio de Janeiro.

20:40 Filmy sprzed hotelu Capacabana Palace w Rio de Janeiro.

21:11 Pytanie brzmi: Jakim utworem The Cure rozpoczną trasę koncertową „LatAm 2013”?

Na odpowiedzi czekamy pod adresem:[email protected] od teraz do momentu rozpoczęcia koncertu The Cure w Rio de Janeiro. Książkę rozlosujemy wśród wszystkich nadesłanych, prawidłowych odpowiedzi. Nazwisko zwycięzcy podamy następnego dnia, poniżej.

22:26 Podczas trasy The Cure promują kampanię „My Body, My Rights”.

23:21 Koncert The Cure rozpocznie się o godz. 2:30 w nocy polskiego czasu.

Koncert rozpoczął się z półgodzinnym opoznieniem z uwagi na utrudnienia w ruchu w okolicach HSBC Arena. The Cure zagrali:

OPEN
HIGH
THE END OF THE WORLD
LOVESONG
PUSH
INBETWEEN DAYS
JUST LIKE HEAVEN
FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA
PICTURES OF YOU
LULLABY
FASCINATION STREET
SLEEP WHEN I’M DEAD
PLAY FOR TODAY
A FOREST
BANANAFISHBONES
SHAKE DOG SHAKE
CHARLOTTE SOMETIMES
THE WALK
MINT CAR
FRIDAY I’M IN LOVE
DOING THE UNSTUCK
TRUST
WANT
THE HUNGRY GHOST
WRONG NUMBER
ONE HUNDRED YEARS
END

PLAINSONG
PRAYERS FOR RAIN
DISINTEGRATION

DRESSING UP
THE LOVE CATS
THE CATERPILLAR
CLOSE TO ME
HOT HOT HOT!!!
LET’S GO TO BED
WHY CAN’T I BE YOU?
BOYS DON’T CRY
10:15 SATURDAY NIGHT
KILLING AN ARAB

W konkursie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Wasze typy rozłożyły się mniej więcej po równo: Plainsong lub Open. Trzecim najczęsciej wymienianym tytułem był Underneath The Stars. Książkę wylosowała Marta Jędrzejewska. Gratulujemy. Następna odsłona konkursu podczas kolejnego koncertu.

Więcej zdjęć z koncertu w Rio de Janeiro tutaj.

Kolejny koncert „LatAm 2013” w Sao Paulo w nocy z soboty na niedzielę.

Telewizyjny reportaz z koncertu w Rio de Janeiro.