We Are The Best

Jego „Fucking Åmål” został uznany za najlepszy szwedzki film 1998 roku. Lukas Moodysson, kolejnych latach nakręcił m.in. „Tylko razem”, „Lilja 4-ever” i „Dziurę w sercu”. Teraz wraca do czasów, kiedy miał 13 lat.

W podobnym wieku była wtedy jego żona – Coco Moodysson, która jest autorką autobiograficznego w dużej mierze komiksu „Never Goodnight”, na podstawie którego powstał scenariusz filmu „We Are The Best”.

Coco Moodysson: „Moje opowieści zwykle dotyczą samotności, prawie zawsze opowiadam o młodych ludziach. Bardzo ważna jest również muzyka. Stanowi inspirację, kiedy pracuję. Jedyne, co zmusza mnie do pracy, to właśnie świadomość, że przez cały dzień będę mogła słuchać ulubionej muzyki. Jestem wielka fanka The Cure. Sporo jezdze za zespolem. Mysle, ze to wazne miec taka pasje, byc czyms tak zafascynowanym. Nawet jesli ma sie czterdziesci lat, mozna stracic dla czegos glowe. Lubic cos i doceniac. Zycie jest wtedy pelniejsze.”

Film „We Are The Best”, wygrał niedawno 26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tokio. Wiecej dowiecie sie o nim z audycji radiowej Trójki.

Konto Coco na thumblerze: nevergoodnight.tumblr.com