Hello Goodbye dla Paula McCartneya

W sieci, na profilu Youtube – The Art of McCartney, pojawił się dzisiaj klip do nagranego przez The Cure utworu The Beatles – Hello Goodbye z goscinnym udzialem syna McCartneya – Jamesa.

Jest to wkład zespołu do projektu The Art of McCartney – poświęconego Paulowi McCartneyowi. Na potrzeby albumu swoje wersje piosenek Beatlesów, Wings i innych projektów McCartneya, nagrało wielu znanych artystów, takich jak np. Alice Cooper, B.B. King, Bob Dylan, Billy Joel, Def Lepard,Kiss i wielu, wielu innych.

Co ciekawe, to właśnie Hello Goodbye ma promować cały projekt.

Jak to ostatnio w świecie muzycznym bywa płyta zostanie wydana w wielu wersjach. Najbardziej kompletna, a zarazem najdroższa, wydana w zaledwie 1000 egzemplarzy, będzie zawierać 42 utwory na 3 płytach CD i 4 winylach i dodatkowo różne materiały promocyjne. Cena – ok. 150 funtów.

Wersja podstawowa na 2 CD i DVD – to już tylko 34 utwory – cena 15 funtów.

Nagranie The Cure, bazując na tym, że grają tylko jako trio, pochodzi najprawdopodobniej z 2011 roku. Niemniej jest to pierwsze od szesciu lat nagranie firmowane przez The Cure, które ujrzalo swiatlo dzienne.

Niedługo możemy spodziewać się kolejnego „nowego” utworu, jako że wg strony projektu, Robert Smith miał nagrać również swoją wersję piosenki „C’moon” – nagranej przez The Wings. Ten kawałek będzie na wersji rozszerzonej, lecz nie będzie go na wersji podstawowej płyty.