FreeTrip zagrają w Poznaniu

Jak informuje organizator, podczas poznanskiej „Nocy z The Cure” wystapi grupa FreeTrip. Wiecej o zespole mozecie sie dowiedziec z ponizszych klipów lub po prostu z ich Facebookowego profilu. Juz teraz wiadomo, ze jednym z przygotowywanych coverów bedzie „100 Years”…

„FreeTrip to trio grające garage/grunge z punk rockową perkusją. Trzech młodych chłopców czerpie inspiracje z takich zespołów jak Pixies, Nirvana, Blink-182 czy Kasabian. Połączenie 3 gustów muzycznych pozwala otrzymać oryginalne, szybkie i rwące brzmienie.”

„Zespół oficjalnie istnieje od 31 sierpnia 2012 roku, a wszystko z inicjatywy Adriana Borowego (gitara,wokal), który jest założycielem kapeli.

W połowie sierpnia Adrian napisał do znającego już wcześniej ze szkoły Travisa(perkusja) czy nie pogra z nim w zespole na to on od razu sie zgodził i juz kilka dni później zagrali swoją pierwszą próbe w garażu u Adriana. W na razie 2 osobowym składzie chłopaki coverowali znane im piosenki. Po kilku próbach w blaszanym garażu chłopcy przenieśli sie do Bestwiny gdzie Travis trzymał perkusje. Wraz z nową kanciapą dołączył do składu Wojtek Burman (gitara basowa) dobry basista z którym Travis grał już w kapeli. Gdy dopełniło sie trio wzięli sie ostro do roboty.

Adrian, kompozytor i autor tekstów miał już sporo materiału więc kilka prób pozwoliło na pierwszy koncert który zagrali 13.10.2012 od tego czasu trio pracuje nad nowymi kawałkami na debiutanckie demo.”

„Noc z The Cure” odbedzie sie w sobote, 2 maja 2015 w Poznaniu, w klubie “U Bazyla”.
Na thecure.pl bedziemy na biezaco informowac o przygotowaniach do imprezy.