Gdybyśmy mogli spać u Walshów…

…ale Walshowie 26 lat temu przeprowadzili się do słonecznej Kaliforni i zostawili chłodną północ. Na pewno nie było chłodno w czasie koncertu w Xcel Energy Center w St. Paul. The Cure zagrali ostatnio w okolicy 20 lat temu, okolo 20 minut jazdy na zachód, w bliźniaczym mieście Minneapolis. W czasie tamtego koncertu dominowały utwory z Wild Mood Swings, tym razem najwięcej zagrano z Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me. Ze wspomnianego Wild Mood Swings tylko jeden.

Po raz kolejny można zauważyć, że zespół bardzo lubi żonglować utworami i tak naprawdę nie wiadomo jaki utwór pojawi się w jakim miejscu. Na prowadzenie wśród piosenek otwierających koncerty wysunął się Open, w ten sposób The Cure rozpoczynali 7 z 19 koncertów. Cały czas jedynymi piosenkami, które były grane w czasie każdego koncertu tej części trasy są Just Like Heaven i Lovesong.

Ciekawostki z koncertu to purpurowa gitara, na której grał Robert Smith. Dlaczego akurat taka gitara w St. Paul? To właśnie w Minnesocie ogłoszono 07.06. jako dzień Prince’a w ten sposób uczczono 58 rocznicę urodzin niedawno zmarłego artysty pochodzącego właśnie z Minneapolis. Pod koniec koncertu wokalista zapowiedział, że pod koniec roku gitara zostanie wystawiona na aukcji, na cele charytatywne, z ceną startową – 1 dolar.

Oto cały zestaw utworów zagranych w czasie koncertu:

***

TAPE

OPEN

ALT.END

A NIGHT LIKE THIS

THE WALK

PUSH

INBETWEEN DAYS

JUST LIKE HEAVEN

THE SNAKEPIT

PICTURES OF YOU

THE PERFECT GIRL

HIGH

THE END OF THE WORLD

LOVESONG

DRESSING UP

LULLABY

FASCINATION STREET

FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA

ONE HUNDRED YEARS

END

 

IT CAN NEVER BE THE SAME

WANT

SHAKE DOG SHAKE

 

IF ONLY TONIGHT WE COULD SLEEP

CHARLOTTE SOMETIMES

A FOREST

 

NEVER ENOUGH

BURN

WRONG NUMBER

 

HOT HOT HOT

THE CATERPILLAR

LET’S GO TO BED

CLOSE TO ME

WHY CAN’T I BE YOU

BOYS DON’T CRY

***

***

***

Fragmenty koncertu z Minneapolis – St. Paul do obejrzenia…

***

***

Koncert do pobrania w jakości HD720p, w pliku 3,45GB tutaj…

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…