Melancholijne drugie Chicago

Po pierwszym koncercie w Chicago, podczas którego The Cure zadebiutowali na tej trasie z utworem The Top, zespół po obejrzeniu meczu Anglia – Rosja wpadli w melancholijny nastrój. Objawiło się to skupieniem się na utworach przede wszystkim z płyt Disintegration i Bloodflowers. Zespół rozpoczął od „Out of this world” a zakończył główny zestaw „Bloodflowers”.

Nie zabrakło oczywiście czterach bisów. W odróżnieniu od poprzedniego koncertu tym razem zagrano obie nie wydane jeszcze piosenki.

Ale to co najbardziej zaskakuje, to próba przed koncertem – zagrano następujące utwory: This Twilight Garden, Watching Me Fall, Pornography, Us or Them, Pictures of You, Out of This World. Jak widać szykuje nam się kolejna premiera na trasie… Po zobaczeniu wydrukowanych setlist okazuje się, że Porngraphy miała być zagrana już w czasie tego koncertu… The Cure mieli do wyboru albo ten utwór albo It Can Never Be The Same…

Dodatkowo najprawdopodobniej ze względu na gorąco spowodowane kiepską klimatyzacją z czwartego bisu usunięto Dressing Up i Catch… I tak zamiast 30 utworów, zagrano tylko 28 piosenek.

Kolejny koncert na kanadyjskiej edycji Bestivalu, która odbędzie się w Toronto.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw utworóww zagranych w UIC Pavilion.

***

Out of This World,

Pictures of You,

Closedown,

High,

A Night Like This,

The Walk,

Push,

Inbetween Days,

Just Like Heaven,

This Twilight Garden,

The Caterpillar,

The End of the World,

Lovesong,

The Last Day of Summer,

39,

Bloodflowers

 

It Can Never Be the Same

 

Step Into the Light,

Us or Them,

Burn

 

Lullaby,

Fascination Street,

Wrong Number,

A Forest

 

Hot Hot Hot!!!,

Close to Me,

Why Can’t I Be You?,

Boys Don’t Cry

***

***

Fragmenty koncertu do obejrzenia…

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…