Charlotte, ale tylko czasami

Już tylko trzy koncerty pozostały do końca. Wszyscy sobie zadają pytanie, czy The Cure zagra jeszcze jakieś nowe utwory. Ci, którzy mieli okazję posłuchać próby przed koncertem mogli przypuszczać, że będzie przynajmniej jedna premiera. Tym razem koncert nie wyprzedał się, bilety można było kupić jeszcze chwilę przed rozpoczęciem występu. A ten rozpoczął się zaskakująco, żadnym z czterech dotychczasowych otwieraczy. Jako pierwsze wybrzmiały dźwięki „Pictures of you”. Cały główny zestaw był raczej lekki, jedynie pod koniec zagrano „Hanging gardens”, a ostatnim utworem przed bisami był „A forest”. Czyżby to była reakcja zespołu na wyniki głosowania w referendum? Mieliśmy też kolejny debiut na trasie, mianowicie zagrano „Mint car” To już 81 piosenka zagrana w czasie koncerów w Ameryce  Północnej.

Sądzę, że większość przybyłych na koncert czekało szczególnie na jeden utwór.Oczywiście nie mogło dzisiaj obejść się bez utworu Charlotte Sometimes, choć można go usłyszeć tylko czasami, co cztery-pięć wieczorów. The Cure zagrali go dopiero po raz siódmy podczas tegorocznej trasy. Ale było to dopiero podczas drugiego bisu.

Można również wspomnieć o pewnego rodzaju interesującej inicjatywie amerykańskiego oddziału Ticketmastera. Otóż po fali krytyki za zwiekszające się opłaty, sprzedawca postanowił wyjść na przeciw swoim klientom i zaproponował darmowe vouchery na wybrane koncerty. Wszyscy, którzy od 1999 roku zakupili wejściówki dzięki tej platformie, mogą za każdy z nich otrzymać nowy zupełnie za darmo, na mniej atrakcyjne miejsca. Kupony będą mogły być realizowane do 2020 roku, a na pierwszej liście koncertów objętych promocją widniał właśnie ten w Charlotte.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw utworów zagrany podczas koncertu w PNC Music Pavillion:

***

Próba:

Mint Car
Catch
A letter to Elise

***

Pictures of You
High
The End of the World
Lovesong
Mint Car
Just Like Heaven
Catch
The Caterpillar
The Walk
Let’s Go To Bed
Sleep When I’m Dead
Inbetween Days
Doing the Unstuck
Friday I’m in Love
Freakshow
Lullaby
Fascination Street
The Hanging Garden
A Forest

It Can Never Be The Same
Burn

A Letter to Elise
Charlotte Sometimes
Primary

Step Into The Light
Never Enough
alt.end
Wrong Number

The Lovecats
Hot Hot Hot
Close To Me
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry

***

***

Fragmenty koncertu w Charlotte…

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…