Trzęsienie w Honolulu

The Cure zagrali swój 34 koncert w czasie tegorocznej trasy. My przeprowadzaliśmy relację na żywo z tego wydarzenia, w niedzielny poranek, a sam koncert odbywał się w sobotę wieczorem lokalnego czasu. Mimo tego, że od kontynentu amerykańskiego – na przykład Alaski – dzieli nas prawie 3700 kilometrów, można powiedzieć, że zespół dwoma hawajskimi koncertami kończy trasę po Stanach Zjednoczonych.

Tym razem The Twilight Sad nie towarzyszyli The Cure. Przed głównym zespołem zagrał świeżutki, grający razem dopiero od października zeszłego roku Ivory City.

Poprzedni koncert, w 2013 roku rozpoczął się od „Open”. Tym razem The Cure postanowili od samego początku zatrząść halą Blaisdell i zagrali „Shake dog shake”. Wszyscy Ci, którzy liczyli na to, że zespół zagra sporo materiału z „Disintegration” poczuli się nieco zawiedzeni, jako że Smith i spółka skupili się, przynajmniej w pierwszej, trwającej 19 utworów, części koncertu na utworach z lat 1981-1985.

W sumie płytą która dominowała w czasie koncertu była „The Head on the door”. Zagrano z niej 6 utworów.

Z nowych utworów zagrano „It can never be the same”, rozpoczął on pierwszy z dwóch mroczniejszych, bardziej drapieżnych bisów. Pozostałe dwa bisy były już bardziej popowe. Cały koncert zakończył się brawurowym wykonaniem „Boys don’t cry”.

Nie zagrano żadnego utworu po raz pierwszy.

***

Oto cały zestaw utworów zagranych w czasie koncertu:

SHAKE DOG SHAKE
A NIGHT LIKE THIS
PUSH
INBETWEEN DAYS
PRIMARY
KYOTO SONG
SCREW
PICTURES OF YOU
CLOSEDOWN
HIGH
THE END OF THE WORLD
LOVESONG
JUST LIKE HEAVEN
JUPITER CRASH
FROM THE EDGE OF THE DEEP GREEN SEA
WANT
THE HUNGRY GHOST
ONE HUNDRED YEARS
GIVE ME IT

IT CAN NEVER BE THE SAME
BURN

NEVER ENOUGH
FASCINATION STREET
WRONG NUMBER

LULLABY
THE CATERPILLAR
THE WALK
FRIDAY I’M IN LOVE

HOT HOT HOT!!!
LET’S GO TO BED
CLOSE TO ME
WHY CAN’T I BE YOU
BOYS DON’T CRY

***

Ciekawostkę stanowi fakt, że dla uczestników koncertu dzisiejszego – 17.07.2016 przygotowano konkurs, w którym główną nagrodą jest udział w próbie przed koncertem, spotkanie z zespołem z mozliwością zrobienia zdjęć i uzyskania autografów. Dla 10 szczęśliwców pewnie będzie to niesamowite przeżycie.

***


***

***

Cały koncert zarejestrowany dzięki aplikacji Periscope.

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…