Na Wyspach Bergamutach…

Po raz pierwszy podczas tej trasy mogliśmy użyć wehikułu czasu i przenieść się na koncert The Cure jeszcze przed jego rozpoczęciem. Zgodnie z informacjami prasowymi, organizatora, plakatami zespól ma/miał wyjść na scenę dzisiaj o godz 20:00. My mamy dopiero godzinę 13, a już możemy Wam opowiedzieć co wydarzyło się w największym mieście Nowej Zelandii.

Na Wyspach Bergamutach podobno jest kot w butach. Nie wiemy jak to z tym kotem, ale kota w worku na pewno nie kupili Ci, którzy udali się na koncert The Cure. To kolejny wyprzedany koncert w czasie tegorocznej trasy. 12 000 widzów zgromadzonych w hali Vector Arena najpierw kontemplowało piosenki z Disintegration, a później szalało wyśpiewując razem z zespołem utwory bardziej lekkie.

W Auckland zagrano najwięcej utworów z dotychczasowych koncertów – 36.

Interesująco wyglądały również równe cztery bisy, po cztery piosenki w czasie każdego.

Podobnie jak na wcześniejszych występach festiwalowych, wizualizacje były wyświetlane na zwykłym ekranie projekcyjnym, nie na 4 ekranach ledowych. Można się domyśleć, że koszty transportu ekranów do Nowej Zelandii były nieopłacalne. Może powrócą w Australii.

Jak można było się domyślać w sprzedaży pojawiły się koszulki, plakaty z datami koncertów tylko w NZ/Australii. Nowością są bluzy dostępne po raz pierwszy na tegorocznej trasie. Nadal jednak trudno przewidzieć, jakie ceny zobaczymy na naszych koncertach. Koszulki w USA kosztowały w przeliczeniu 100 złotych, ale już na dzisiejszym koncercie 140. Wspomniana bluza to wydatek ok 260 zł.

***

Poniżej prezentujemy pełen zestaw utworów:

Plainsong
Pictures of you
Closedown
High
A night like this
Push
Inbetween days
Friday I’m in love
Catch
The Caterpillar
The End of the world
Lovesong
Sleep when I’m dead
Just like heaven
Jupiter crash
From the edge of the deep green sea
Want
The Hungry ghost
Prayers for rain
Disintegration

It can never be the same
Burn
One hundred years
A forest

Shake dog shake
Fascination street
Never enough
Wrong number

Lullaby
Hot hot hot
The Walk
Close to me

The Lovecats
Let’s go to bed
Why can’t I be you?
Boys don’t cry

***

Więcej o koncercie The Cure https://thecure.pl/na-wyspach-bergamutach/

Posted by The Cure PL on Thursday, July 21, 2016

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…