Bajronowski splendor

The Strokes, The Avalanches, Sigur Ros, The Kills, Band of horses, w takim towarzystwie The Cure występowali na australijskim festiwalu Splendour in the grass, który odbywa się od piątku do niedzieli niedaleko Zatoki Byron w stanie Nowa Południowa Walia. Festiwal obchodzi w tym roku 16 urodziny, a nazwa pochodzi od fragmentu wiersza angielskiego poety Wiliama Wordswortha.

Widzowie zgromadzeni przed Amphiteatre Stage najpierw usłyszeli charakterystyczny dźwięk dzwonków, a my zaczęliśmy się zastanawiać czy przez przypadek nasz wehikuł czasu nie przeniósł nas z powrotem do Auckland. I rzeczywiście, pierwsze pięć utworów powtórzyło się z poprzednim koncertem. Co więcej, po Sleep when I’m dead zespół znów wrócił do grania tego samego zestawu co poprzednio.

Ogólnie rzecz ujmują, po raz pierwszy można było poczuć się zawiedzionym, że The Cure nie zmieniło prawie niczego z piosenek zagranych w Auckland. Ze względu na występ festiwalowy usunięto 6 utworów, tym razem zagrano ich tylko 30.

Tym razem, mimo weekendu, nie przeprowadzaliśmy relacji na żywo, a jedynie już na początku koncertu dyskretnie pokazaliśmy setlistę w naszej galerii na facebooku i na twitterze.

Oto pełen zestaw utworów zagranych na festiwalu SITG 2016:

Plainsong
Pictures of You
Closedown
High
A Night Like This
Sleep When I’m Dead
Push
Inbetween Days
Friday I’m in Love
The End of the World
Lovesong
Just Like Heaven
From the Edge of the Deep Green Sea
Want
The Hungry Ghost
Disintegration

Shake Dog Shake
Burn
A Forest

Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

Lullaby
The Caterpillar
The Walk
Close to Me

Hot Hot Hot
Let’s Go To Bed
Why Can’t I Be You?
Boys Don’t Cry

***

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…