Czarnoksiężnicy w Krainie Oz. Podsumowanie trasy koncertowej.

Lipcowa trasa koncertowa The Cure to jedynie osiem koncertów. Zespół rozpoczął ją na Hawajach by  potem na chwilę zajrzeć do Nowej Zelandii, a ostatni tydzień spędzić w Australii.

Wyprzedane koncerty w Auckland, Sydney, Melbourne i Adelajdzie. Słaba frekwencja na drugim koncercie w Honolulu. Jeden festiwal.

Tym razem obyło się bez premierowych utworów. The Cure prezentowali głównie materiał z albumu Disintegration a sam przebieg koncertów znacząco nie różnił się od siebie. Tradycyjne analizy znajdziecie na thecure.pl w artykule „Co jest grane? Część II” już niedługo. Koncertów też, jak to miało miejsce w USA nie otwierał zespół The Twilight Sad, który to ponownie dołączy do The Cure w październiku. W Honolulu wieczory rozpoczynała lokalna grupa, a na Antypodach ludzie oglądali jedynie Roberta Smitha i spółkę.

W naszych galeriach zgromadziliśmy około tysiąca zdjęć z ostatnich koncertów The Cure. Od początku trasy możecie znaleźć więc już ponad 4 tysiące fotek (!!!). Wszystko znajdziecie w naszych podsumowaniach:

16 lipca: Trzęsienie w Honolulu

17 lipca: Honolulubye

21 lipca: Na Wyspach Bergamutach…

23 lipca: Bajronowski splendor

25 lipca: Koncert na Bank

28 lipca: Australian Open

29 lipca: Friday Frajda Adelajda

31 lipca: Ta ostatnia niedziela

Następny koncert równo za czterdzieści dni na angielskim Bestivalu. My przez cały czas zapraszamy na www.thecure.pl gdzie będziemy zamieszczać wiele ciekawostek, artykułów i starając się podgrzewać atmosferę przed jesiennymi koncertami. Warto też dołączyć do naszego Facebooka facebook.com/thecurepl czy Twittera twitter.com/thecurepl żeby nie przegapić żadnego z zamieszczanych artykułów, ponieważ linki do nich automatycznie pojawiają się też w naszych mediach społecznościowych.

Następne podsumowanie trasy koncertowej… w grudniu. To będzie Cure’owa Europejska jesień!