Cabineth nagrali Seventeen Seconds

Na najnowszym albumie „Przypływ”, który ukazał się na początku lipca, zabrzański zespół Cabineth zamieścił swoją wersję utworu The Cure „Seventeen Seconds”.

„Przypływ” to trzeci studyjny krążek zespołu Cabineth. Zespół ma już na koncie EP-kę „Nierealna” z 2014, pełnometrażowy album „Deneb” z 2015 roku oraz teraz – nasze najmłodsze i najnowsze dziecko – album „Przypływ”.

Nowa płyta zawiera siedem piosenek, jej czas nie przekracza 37 minut. Jest to nasze działanie zamierzone – w dzisiejszych czasach mało kto poświęca godzinę czasu na odsłuchanie płyty „od deski do deski” – zwyczajnie brakuje wszystkim na to czasu. Chcieliśmy zawrzeć w tym czasie maksymalną ilość emocji i udało nam się to – płyta zawiera huśtawkę nastrojów – od melancholii, poprzez gorące pragnienia, do kontemplacji upływającego nieubłaganie czasu – mowa tu o zamykającym album coverze The Cure „Seventeen Seconds”.

„Przypływ” jest płytą, na którą wszystkie piosenki powstały w niespełna rok. Proces tworzenia zaczął się tuż po ukończeniu nagrań na poprzedni album „Deneb”. Na „Deneb” piosenki powstawały w okresie czterech lat od samego początku powstania zespołu – na nowym albumie „Przypływ” to skondensowana ilość nowych emocji, już spójna i próbująca pokazać różne oblicza ludzkich uczuć. W muzyce Cabineth temat przewodni to miłość, która walczy o swoje prawo głosu do bycia i spełniania się w dzisiejszym bardzo szybko zmieniającym swe barwy świecie.

Cabineth tworzą: Tomasz „Spid” Burakowski – wokal, gitary ; Arkadiusz „Chudy” Klimaszewski – bębny; Tomasz „Moonman” Górny – bas. A Jacek „Hepek” Kafka zagrał na instrumentach klawiszowych w utworach: „Panika”, „Przypływ” oraz „Seventeen Seconds”.

Poniżej nowy album „Przypływ” do posłuchania w całości. Więcej o zespole na cabineth.bandcamp.com