Monachium nie z tego świata

Po raz trzeci w czasie tej trasy The Cure zagrało w Niemczech. Tym razem zespół zagościł w stolicy Bawarii – Monachium. Po praskim koncercie, który rozpoczynał się Open, można było spodziewać się, że kolejny koncert rozpocznie się od Plainsong lub Shake Dog Shake.

Niemiecka publiczność została jednakże premierowo uraczona czwartym utworem rozpoczynającym, z którego zespół korzysta w czasie trasy Cure Tour 2016, a mianowicie Out of this world. Do głównego zestawu wrócił The Hungry Ghost, a także All I Want i Charlotte Sometimes.

Niespodzianką było zagranie Other Voices – po raz pierwszy w czasie tej części trasy, chociaż można się było tego spodziewać, gdyż zespół grał ten kawałek na próbie przed koncertem w Pradze.

Główny zestaw został zakończony kolejnymi dwoma utworami z Bloodflowers – The Last Day of Summer i piosenką tytułową – kolejną premierą.

Bisy zostały podzielone na trzy części po cztery utwory, co spowodowało, że koncert okazał się najkrótszym pod względem liczby zagranych utworów, w Monachium można było usłyszeć jedynie 30 piosenek.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany w czasie dzisiejszego koncertu:

Out of This World,
Pictures of You,
Closedown,
The Hungry Ghost,
All I Want,
Fascination Street,
Never Enough,
The Walk,
Push,
Inbetween Days,
Primary,
Other Voices,
Charlotte Sometimes,
Lovesong,
Just Like Heaven,
From the Edge of the Deep Green Sea,
The Last Day of Summer,
Bloodflowers

Want,
Shake Dog Shake,
Burn,
A Forest

Lullaby,
High,
Hot Hot Hot,
Wrong Number

Friday I’m in Love,
Boys Don’t Cry,
Close to Me,
Why Can’t I Be You?

***

Przypominamy o naszym projekcie Multicam z Łodzi – www.thecure.pl/multicam