Blitz Lipsk!

Po wczorajszym niezwykle zaskakującym koncercie, The Cure postanowili powrócić do bardziej klasycznego zestawu piosenek. Tak możnaby napisać, gdyby zespół był przewidywalny. Jednakże z Robertem Smithem i jego wesołą kompanią, nie można być niczego pewnym.

Jeszcze dwa, trzy koncerty temu, niektórzy z fanów zespołu wieściło kryzys. Wskazywało na problemy z głosem, na powtarzające się zestawy piosenek, a przez to brak jakichkolwiek nowości. Smith w Lipsku zrobił prawdziwy Blitz i rozprawił się z marudami.

Zaczęli od trzech utworów z Disintegration. Potem powtórka z wczorajszego koncertu, ale dodano Primary. A potem pierwszy poważny strzał i Piggy In The Mirror. Dopiero czwarty raz w czasie trasy tegorocznej, a pierwszy raz w Europie. Potem Lullaby, która ostatnio pojawiała się w czasie bisów. Kolejny utwór jeszcze bardziej osłabił malkontentów – The Cure zagrało utwór, którego nie zagrali wcześniej w czasie tej trasy, a mianowicie Before Three! To absolutna nowość koncertowa w 2016 roku.

Kolej na dwa utwory, które pojawiły się na wszystkich tegorocznych koncertach, czyli Lovesong i Just Like Heaven. I następna niespodzianka – nokautująca już wszystkich tych, którzy zwątpili w The Cure. Po raz drugi w Europie i po raz 11 na trasie – Jupiter Crash!

Końcówka głównego zestawu bardziej tradycyjna (poprawione!) – From The Edge of The Deep Green Sea, Prayers For Rain i Disintegration.

Bisy – tu już nie było żadnych niespodzianek, no może obecność Shake dog Shake trochę zburzyła „rutynę”.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany w Lipsku:

***

Plainsong,
Pictures of You,
Closedown,
A Night Like This,
Push,
Inbetween Days,
Primary,
Piggy in the Mirror,
Lullaby,
Before Three,
Lovesong,
Just Like Heaven,
Jupiter Crash,
From the Edge of the Deep Green Sea,
Prayers for Rain,
Disintegration

It Can Never Be the Same,
Want,
Burn,
A Forest

Shake Dog Shake,
Fascination Street,
Never Enough,
Wrong Number

Hot Hot Hot,
The Walk,
Friday I’m in Love,
Boys Don’t Cry,
Close to Me,
Why Can’t I Be You?

***

Cały czas spływają do nas nagrania z Łodzi. Za wszystkie dziękujemy! Mimo wszystko ciągle apelujemy – jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…