W dobrym tonie, w Lyonie

Za nami drugi francuski koncert The Cure. Hala w której odbywał się występ gościła zespół nie po raz pierwszy. Można powiedzieć, że od paru tras to stały punkt, chociaż w 2008 roku zabrakło jej na liście.

Koncert z Lyonu, podobnie jak ten paryski, mogliście obejrzeć w całości na żywo. Tuż przed jego rozpoczęciem na naszym profilu facebook.com/thecurepl zamieściliśmy link.

Tym razem The Cure rozpoczęli Dezintegracyjnie. Właśnie z tej płyty usłyszeliśmy najwięcej utworów.

Jako siódmy utwór zagrano Three Imaginary Boys, był to trzeci raz, gdy można było usłyszeć ten utwór w  czasie tej trasy. Okazuje się, że Before Three zaczęła być regularnie graną piosenką. Już po raz czwarty pojawia się w zestawie, a drugi raz z rzędu. If Only Tonight We Could Sleep, to kolejna niespodzianka, którą zaserwował zespół fanom zgromadzonym w Hali Tony Garnier.

Tak jak wcześniej pisaliśmy, The Cure lubi żonglować utworami i np. Burn pojawił się już w zestawie głównym, a nie w bisie.

Pierwszy bis, to piosenki z Seventen Seconds.

Drugi bis zaczął się od ostatniej już niespodzianki – po raz drugi na trasie zgromadzeni fani mogli usłyszeć Catch.

Trzecim utworem trzeciego bisu był powracający do łask The Caterpillar – piosenka, która nie została zagrana w Paryżu, mimo że była wydrukowana na setliście.

W ten sposób doszło do interesującej sytuacji, że zarówno zestaw glówny i bisy miały po 15 kawałków.

Poniżej przedstawiamy pełen zestaw utworów zagranych w Lyonie:

Plainsong
Pictures of You
Closedown
A Night Like This
Push
Inbetween Days
Three Imaginary Boys
Before Three
Lovesong
Sleep When I’m Dead
If Only Tonight We Could Sleep
Burn
From the Edge of the Deep Green Sea
Prayers for Rain
Disintegration

At Night
M
Play for Today
A Forest

Catch
The Walk
Friday I’m in Love
Just Like Heaven
Boys Don’t Cry

Lullaby
Hot Hot Hot
The Caterpillar
Let’s Go to Bed
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

***

Chcielibyście zachować październikowy występ na dłużej? Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Jeżeli jeszcze macie wątpliwości czy przysłać nam swoje filmiki, to obejrzyjcie poniższy film:

Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt

***

Każda strona o koncercie jest aktualizowana wielokrotnie. Dodawane są zdjęcia, materiały wideo i inne. Sprawdź ponownie…