Mało w Bilbao

To drugi z trzech koncertów, które The Cure zaplanowało w Hiszpanii. W Bilbao zespół zagrał po raz trzeci, ale po raz drugi, po dwudziestu dziewięciu latach, regularny koncert. Ostatni koncert dla fanów The Cure był szczególny. Odbył się w czasie festiwalu BBK i znany jest przede wszystkim z akustycznego występu Roberta Smitha. Ze względu na problemy techniczne, które spowodowały, że zespół nie mógł grać pod prądem, Smith w oczekiwaniu na powrót zasilania zagrał trzy utwory, Three Imaginary Boys, Fire in Cairo, Boys don’t cry.

Poniżej można zobaczyć zapis tego mini-recitalu.

Tym razem obyło się bez problemów technicznych, jednakże trzeba przyznać, że fani nie dopisali w Bilbao. Wg różnych źródeł sprzedano jedynie 6 tys. wejściówek, co oznacza, że był to koncert z najmniejszą publicznością w czasie europejskiej części trasy.

W 2016 roku mniej osób oglądalo The Cure tylko w Las Vegas, ale podyktowane to było faktem, że pojemność sali była dużo mniejsza, bo ok. 3000 miejsc.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądała hala o godzinie 21.00…

Może fani i nie dopisali, ale Ci którzy byli, na pewno nie żałowali i wiele razy reagowali entuzjastycznie na piosenki zagrane przez zespół.

To był koncert Dezintegracyjny. Właśnie z tej płyty można było usłyszeć najwięcej utworów. Występ rozpoczął się od Plainsong, a ostatnią piosenką głównego zestawu była Disintegration.

A w środku roiło się od utworów miłych uchu, mieliśmy między innymi The Blood (po raz kolejny – trzeci raz pod rząd), The Baby Screams, If Only Tonight We Could Sleep, czy Charlotte Sometimes. Jedną z największych niespodzianek był Jupiter Crash.

Pierwszy bis to utwory z Seventeen Seconds.

Pozostałe dwa bez niespodzianek. Chyba największym zaskoczeniem dla zgromadzonych fanów był fakt, że nie usłyszeli żadnego z nowych utworów. Nie zagrano ani Step Into The Light, ani It Can Never Be The Same.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zaprezentowany w Bilbao:

Plainsong
Pictures of You
Closedown
A Night Like This
The Blood
The Baby Screams
Push
Inbetween Days
If Only Tonight We Could Sleep
Charlotte Sometimes
Lovesong
Just Like Heaven
Jupiter Crash
From the Edge of the Deep Green Sea
Prayers for Rain
Disintegration

At Night
M
Play for Today
A Forest

Burn
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

Lullaby
Hot Hot Hot
The Walk
Friday I’m in Love
Boys Don’t Cry
Close to Me
Why Can’t I Be You?

***

Chcielibyście zachować październikowy występ na dłużej? Stwórzmy razem Multicam z Łodzi! Jeżeli jeszcze macie wątpliwości czy przysłać nam swoje filmiki, to obejrzyjcie poniższy film:

Jeżeli Ty lub Twój znajomy nagrywaliście jakieś piosenki w Atlas Arenie, lub nagrywaliście to co działo się przed halą, lub w hali (np. gadżety okołokoncertowe), to zgłoście się do nas. Obecny status z informacją, których nagrań potrzebujemy najbardziej można zobaczyć na stronie http://www.thecure.pl/multicam

***

Prosimy Was o przysyłanie swoich tekstów, a w szczególności RELACJI Z KONCERTÓW, a także wycinków z prasy i wszystkiego, co dotyczy The Cure Tour 2016 do nas, na adresy, które znajdziecie w zakładce thecure.pl/kontakt