Finał na Wembley

To był 74 występ na obecnej trasie koncertowej, 33 w Europie, pierwszy z „Londyńskiego tryptyku”. Ach, co to był za koncert… I to z jakim finałem?! Pamiętacie Berlin i pierwsze kłopoty zdrowotne Smitha? Skrócone koncerty w Mediolanie i Manchesterze? Osoby, które miały bilety na londyńskie koncerty bacznie obserwowały co się dzieje i miały nadzieję, że zespół zmobilizuje się i finał na Wembley będzie niesamowity.

Po pierwszym koncercie można powiedzieć, że nie zawiedli się.

Na początek Out of this world, utwór który ostatnio zagrali prawie miesiąc temu, w czasie drugiego koncertu w Mediolanie. Potem „zestaw obowiązkowy”, grany na prawie wszystkich koncertach, z między innymi Pictures of you, Lovesong i Just like heaven.

Numer 10 to Three imaginary boys, potem pierwsze zaskoczenie – Play for today zagrane już w głównym zestawie. Wtedy chyba zgromadzeni w Wembley Arena zaczęli zastanawiać się co zespół wyszykował na bisy.

Po Play for today, jeszcze mocny akcent – czyli Primary. Następnie nagła i niespodziewana zmiana klimatu – mianowicie Trust.

Zakończenie zestawu głównego – tradycyjne – From the edge of the deep green sea i Bloodflowers.

Pierwszy bis. Zaczęli tak jak skończyli główną część koncertu, czyli od piosenki z Bloodflowers – tym razem 39. Potem Burn i A Forest. Coś krótki ten bis.

Bis numer 2: z dwóch nowych utworów, tym razem zagrano Step into the light. Następnie kolejny zestaw obowiązkowy czyli Fascination street, Never enough i Wrong number.

Początek trzeciego bisu teżz nie obiecywał najbardziej nieoczekiwanego finału koncertu. W czasie tego bisu pojawił się oczywiście Spiderman. Oczywiście zagrano Why can’t I be you? i gdy zgrmadzeni myśleli, że to już koniec, w hali zaczęło kapać. Po raz pierwszy zagrano 10.15 Saturday night. A potem zapanowało totalne szaleństwo, kompletne zaskoczenie, The Cure zakończyli swój pierwszy występ w Londynie Killing an Arab.

Poniżej przedstawiamy cały zestaw zagrany w Londynie:

Out of This World
Pictures of You
High
Lovesong
Just Like Heaven
A Night Like This
The Walk
Push
In Between Days
Three Imaginary Boys
Play for Today
Primary
Trust
From the Edge of the Deep Green Sea
Bloodflowers

39
Burn
A Forest

Step Into the Light
Fascination Street
Never Enough
Wrong Number

The Lovecats
Lullaby
Hot Hot Hot
Friday I’m in Love
Boys Don’t Cry
Close to Me
Why Can’t I Be You?
10:15 Saturday Night
Killing An Arab

Dzisiaj drugi koncert z tryptyku londyńskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=7MWrvN_3BJY