Wracają „Triluksy”

Naszą serię „3CDeluxe” zapoczątkowaliśmy bodajże w 2005 roku, tuż po wydaniu pierwszego „Deluxe Edition” przez The Cure. Zespół nie zamieścił niektórych rarytasów i pomyśleliśmy, że fajnie byłoby to zebrać w formie fanowskiego bootlegu. Oto krótka notka z tamtego okresu:

Nasze płyty z serii „3CDeluxe” nie maja nic wspólnego z oficjalnie wydanymi wznowieniami „Deluxe Edition”, a są jedynie dodatkiem i wypełnieniem płyt, które można (będzie można) kupić w sklepie. Materiał na nich umieszczony, nie został wcześniej wydany na żadnej płycie zespołu. Są to nagrania koncertowe, demo lub inne ciekawostki, które warto poznać. Seria „3CDeluxe” jest dostępna do pobrania za darmo na stronie Internetowej www.thecure.pl. Bodźcem do układania „3CDeluxe” było pominięcie na płycie „Three Imaginary Boys. Deluxe Edition” wielu nagrań The Cure z początków działalności, które ze względu na fatalną jakość, brak rejestracji danego koncertu lub „poprawność polityczna” (np. Killing An Arab) nie ukazały się. Zresztą sposób dobierania utworów na nasze „3CDeluxy” jest nieco inny niż w przypadku oficjalnych „Deluxe Edition”. Nie ograniczamy się do pierwotnego okresu wydania płyty. Przez co, naszym zdaniem sa one równie ciekawe (ciekawsze?).

Podobnie jak oficjalne „deluksy”, nasza seria też nie objęła całej dyskografii zespołu. Ostatni bootleg ukazał się w ubiegłym roku, równo na 20-lecia płyty Wild Mood Swings.

W tym roku mija równo 40 lat od pierwszych znanych nagrań The Cure. Dlatego z tej okazji odświeżyliśmy naszą serię „3CDeluxe”. Wszystkie bootlegi pojawią się na stronie thecure.pl w odświeżonej formie. Z nowymi rarytasami, które wypłynęły przez te wszystkie lata, niektóre nagrania pojawią się też w lepszej jakości, a wszystkie tytuły w nowej szacie graficznej. Na niektórych „triluksach” musieliśmy usunąć poszczególne tytuły, gdyż zostały one później zamieszczone na oficjalnych wydawnictwach „Deluxe Edition”.

 

Pierwszy w serii „Three Imaginary Boys 3CDeluxe” już za tydzień. A przez najbliższe dni na naszych portalach społecznościowych Facebook/Twitter/Instagram będziemy zamieszczać fragmenty bootlegu.

Słuchając oficjalnych dodatków do „deluksów” można było zejść z głównej drogi i śledzić karierę zespołu idąc trochę bocznymi ścieżkami. My idziemy jeszcze bardziej ekstremalnie i zapraszamy na nocny spacer po lesie. Będzie mrocznie, ale też wesoło, tajemniczo i przebojowo. Zbiórka w najbliższą niedzielę wieczorem.