The Cure zagrają na tegorocznym Open’er Festival!

Mieli wystąpić w ubiegłym roku, nawet już dyskretnie zapowiadaliśmy ich w Gdyni, ale w ostatniej chwili wybór padł na kogoś innego. Za to w 2020 będzie to jedyny europejski festiwal na jakim zagrają.

„4 lipca” to też pierwsza i na razie jedyna tegoroczna data w kalendarzu The Cure. Od… wielu lat mówi się o nowym albumie grupy, dlatego można mieć nadzieję, że Open’er to nie jednorazowy wyskok Smitha „bo tak obiecał rok temu”. Sam jednak dodał, że koncert będzie jedynie dopełnieniem tych zagranych rok temu i sam zestaw utworów, poza jednym, czy dwoma wyjątkami, nie będzie odbiegał od tego, co zespół wtedy prezentował.

Bilety na są już w sprzedaży. Te jednodniowe w cenie 299PLN. The Cure wystąpią na głównej scenie ostatniego dnia festiwalu, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca.

Koncert w Gdyni będzie szóstym występem The Cure w Polsce, ale pierwszym festiwalowym. Poprzedni, w łódzkiej Atlas Arenie w 2016 roku, możemy oglądać w nieskończoność, dzięki nagraniu, które powstało dzięki setkom polskich fanów grupy.

Przy okazji przypomnijmy sobie też filmy z poprzednich wizyt The Cure w Polsce…

Warto zaznaczyć, że dwa tygodnie temu podczas gali NME Awards w Londynie, The Cure zostali wyróżnieni nagrodą za „Najlepszego festiwalowego headlinera”. Czy słusznie? Będziemy mogli przekonać się o tym już 4 lipca w Gdyni…

https://thecure.pl/the-cure-najlepszym-glownym-zespolem-festiwalowym/