A teraz coś z zupełnie tej samej beczki…

30 letnie wino, jeżeli pochodzi z dobrego zbioru i dobrej odmiany, może smakować całkiem nieźle. Podobno. Nie wiem. A właśnie 30 lat minęło od ostatniego występu The Cure w Bordeaux. Ci którzy byli na tamtym koncercie – promującym płytę Wish, pewnie nie spodziewali się, że tak długo będą musieli czekać na kolejną wizytę.

Początek tegorocznego koncertu, promującego płytę, która być może wyjdzie, a może nie, przebiegł bez większych zmian – podobnie jak większość z obecnej trasy. Ciekawostką jest fakt, że Smith na tej trasie bardzo dużo konwersuje z publicznością. Stara się używać przynajmniej paru słów w języku danego państwa. Z francuskim nie powinien mieć trudności, skoro od ponad 40 lat regularnie tutaj gra.

Last day of summer – to siódma pozycja na liście. Wykonanie numer 5 podczas The Cure Lost World tour. A zaraz potem A fragile thing. Zrobiło się jak w dobrej piwnicy, gdy zaczęły wybrzmiewać pierwsze dźwięki Cold. Za chwilę wrócił żar, który może się pojawić, gdy ktoś przeholuje z winem. Po jednokoncertowej przerwie można było usłyszeć Burn.

Push Play for today i A forest, to kolejne pozycje na liście. A to oznaczało, że bis tego wieczoru może okazać się bardzo interesujący.

Końcówka, wydawało się, że będzie tradycyjna, ale słuchacze w Bordeaux dostali kolejny utwór z Bloodflowers – 39. Później już Zielone morze i Endsong.

Bis pierwszy to oprócz młodego wina – I can never say goodbye, dwa utwory, które smakują jak najlepsze dojrzałe wino – Plainsong, Prayers for rain i Disintegration.

Drugi bis, to Szampanskoje Igristoje – oprócz Let’s go to bed – debiutu na trasie, klasyczna dawka hitów. Podsumowując, The Cure postawili na jedno z najlepszych win ze swojej piwnicy i uraczyli aż siedmioma utworami z Disintegration.

Oto pełen zestaw zagrany w Bordeaux:

 1. Alone
 2. Pictures of you
 3. Closedown
 4. A night like this
 5. Lovesong
 6. And nothing is forever
 7. Last day of summer
 8. A fragile thing
 9. Cold
 10. Burn
 11. Push
 12. Play for today
 13. A forest
 14. 39
 15. From the edge of the deep green sea
 16. Endsong

Bis 1:

 1. I can never say goodbye
 2. Plainsong
 3. Prayers for rain
 4. Disintegration

Bis 2:

 1. Lullaby
 2. The Walk
 3. Let’s go to bed
 4. Friday I’m in love
 5. Close to me
 6. Inbetween days
 7. Just like heaven
 8. Boys don’t cry

Jutro Nantes.