Szwajcarska dogrywka

To był drugi raz, gdy The Cure zagościli w Bazylei. A dwudziesty czwarty koncert w Szwajcarii. Jednocześnie jest to koniec kolejnego minimaratonu. Na pewno nie był to koniec sztuki miksowania.

Nie zagrali Closedown, za to powróciła kombinacja Cold/Burn. Siódmy raz na tej trasie można było również usłyszeć The hanging garden. Co do miksowania – Want wczoraj był zagrany jako siódmy, dzisiaj jako czternasty. Shake dog shake, dzisiaj jako dziesiąte, a wczoraj jako czternaste.

Nie zagrali A forest w zestawie głównym, tak więc trzeba było poczekać do bisu.

Skoro jesteśmy w przerwie między zestawem głównym, a bisami, to przypominamy, że można już zakupić najnowszy album Rogera O’Donella 7 Different words for love. Wczoraj, ze względu na premierę albumu Roger był bardzo aktywny na swoim koncie na Twitterze:

A w bisie pierwszym, na początku Smith musiał pokierować technicznymi, bo miał jakieś zastrzeżenia co dźwięku. A po I can never say goodbye zabrzmiało – Faith. Był to szósty raz na tej trasie. Następnie dwa klasyki – One hundred years i A forest.

Co można powiedzieć o bisie numer dwa? Że tym razem została wylosowana kulka z napisem Let’s go to bed. Pozostałe utwory – tak samo jak na trzydziestu poprzednich koncertach.

Oto pełen zestaw zagrany w Bazylei:

 1. Alone
 2. Pictures of you
 3. A night like this
 4. Lovesong
 5. And nothing is forever
 6. Cold
 7. Burn
 8. The hanging garden
 9. Push
 10. Shake dog shake
 11. A fragile thing
 12. At night
 13. Play for today
 14. Want
 15. From the edge of the deep green sea
 16. Endsong

Bis 1

 1. I can never say goodbye
 2. Faith
 3. One hundred years
 4. A forest

Bis 2

 1. Lullaby
 2. The walk
 3. Let’s go to bed
 4. Friday I’m in love
 5. Close to me
 6. Inbetween days
 7. Just like heaven
 8. Boys don’t cry

Wracamy do Niemiec – The Cure zagra w Stuttgarcie w poniedziałek 21 listopada.